Про затвердження Правил благоустрою території населених пунктів Терешківської сільської ради
ТЕРЕШКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Дев'ятнадцята сесія восьмого скликання
Від 11 листопада 2022 року с. Терешки
Про затвердження Правил благоустрою
території населених пунктів
Терешківської сільської ради
Полтавського району Полтавської області
Відповідно до статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 31.05.2007р. № 32 "Про затвердження Рекомендацій із розроблення правил благоустрою території населеного пункту", наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 № 310 "Про затвердження Типових правила благоустрою території населеного пункту", з метою встановлення єдиних вимог щодо благоустрою території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, дотримання належного санітарного стану територій громади, врахувавши пропозиції Державної регуляторної служби України "Щодо проекту регуляторного акту" за № 3575/20-22 від 04.10.2022р., враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії сільської ради з питань земельних відносин, навколишнього середовища, екології та благоустрою території сільської ради, керуючись статтею 25, пунктом 44 статті 26, статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської ради
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Правила благоустрою території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, що додаються.
- Рішення третьої сесії Терешківської сільської ради сьомого скликання від 16.02.2016 "Про затвердження правил благоустрою населених пунктів Терешківської сільської ради" визнати таким, що втратило чинність.
- Правила є обов’язковими для виконання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, установами незалежно від їх відомчого підпорядкування та формами власності, органами самоорганізації населення, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.
- Секретарю сільської ради, Роману КОЖЕМ'ЯКУ:
4.1.оприлюднити на офіційному веб-сайті Терешківської громади Полтавського району Полтавської області, Правила благоустрою території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області /https//tereshkivska.gromada.org.ua/.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, навколишнього середовища, екології та благоустрою території сільської ради.
Сільський голова Віталій ТУРПІТЬКО
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Рішенням дев’ятнадцятої сесії Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області восьмого скликання від 11.11.2022року |
ПРАВИЛА
благоустрою території населених пунктів
Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області
ЗМІСТ
№ розділу |
Назва розділів |
Розділ І. |
Загальні положення
|
Розділ ІІ. |
Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою |
Розділ ІІІ. |
Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів |
Розділ ІV. |
Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою загального користування |
Розділ V. |
Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту територій |
Розділ VІ. |
Вимоги до санітарного очищення території |
Розділ VІІ. |
Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій територій у числовому значенні |
Розділ VІІІ. |
Права та обов’язки суб’єктів у сфері благоустрою |
Розділ ІХ. |
Загальні вимоги до благоустрою |
Розділ Х. |
Вимоги до утримання жилих, промислових, культурно-побутових та інших споруд |
Розділ ХІ. |
Вимоги до утримання і прибирання територій підприємств, організацій, вулиць і дворів |
Розділ ХІІ. |
Вимоги до утримання пляжів та інших місць відпочинку населення
|
Розділ ХІІІ. |
Вимоги до утримання кладовищ
|
Розділ ХІV. |
Утримання вулично-дорожньої мережі
|
Розділ ХV. |
Утримання місць стоянки транспортних засобів
|
Розділ ХVІ. |
Освітлення територій будівель
|
Розділ ХVІІ. |
Проведення масових заходів
|
Розділ ХVІІІ. |
Утримання тимчасових споруд
|
Розділ ХІХ. |
Перелік установлених законом обмежень (обтяжень) на використаття земельних ділянок об’єктів благоустрою |
Розділ ХХ. |
Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів |
Розділ ХХІ. |
Перелік законодавчих та нормативно-правових актів, на основі яких діють Правила |
Розділ І. Загальні положення
1. Визначення сфери дії Правил та учасників правовідносин у цій сфері.
Правила благоустрою території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області (далі Правила) – нормативно-правовий акт, яким встановлено порядок комплексного виконання робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Правила є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, установами незалежно від їх відомчого підпорядкування та формами власності, органами самоорганізації населення, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.
Дія цих правил поширюється на правовідносини, що вникають у сфері благоустрою населених пунктів громади і спрямовується на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Управління у сфері благоустрою здійснює виконавчий комітет Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Рішення сесії Терешківської сільської ради щодо благоустрою є обов’язковим для виконання розміщеними на території Терешківської сільської ради підприємствами, установами, організаціями та громадянами.
Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку на всій території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Правила регулюють та встановлюють єдині вимоги та відповідальність суб’єктів у сфері благоустрою на території Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правила та перелік порушень, за які настає адміністративна відповідальність за шкоду заподіяну благоустрою населених пунктів, санітарного стану та природному середовищу, регулюють та встановлюють єдині вимоги та відповідальність суб’єктів у сфері благоустрою згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення на території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області
2. Визначення термінів.
У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:
Автомобільна дорога - лінійний комплекс інженерних споруд, призначений для безперервного безпечного та зручного руху транспортних засобів.
Антипаркувальний засіб – технічний засіб, призначений для перешкоджання наїзду транспортних засобів на тротуари, газони, площі, пішохідні доріжки, заїзду на площі.
Балансоутримувач - власник або особа, яка за договором або відповідним актом утримує об’єкти або елементи благоустрою, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання.
Благоустрій населених пунктів сільської ради – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населених пунктівз метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Велопарковка, велостоянка – спеціально обладнаний майданчик (не захищений від атмосферних дій), на якому встановлено одну чи декілька велостійок і, як правило, призначений для тимчасового зберігання велосипедів.
Відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
Відновна вартість зелених насаджень - це вартість, яка визначає їхню цінність, включаючи витрати на відновлення.
Власники земельних ділянок – це громадяни та юридичні особи, які мають документ на право власності на земельну ділянку.
Вулиця - автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у межах населеного пункту.
Вказівник – це елемент благоустрою населених пунктів сільської ради, який використовується для розміщення незмінної інформації щодо розміщення об'єкту. Вказівником можуть бути окремо встановлена стаціонарна конструкція.
Вулично-дорожня мережа - призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньо квартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, а також майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.
Газон – певна ділянка однорідної території зі штучним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворювальних трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.
Гараж збірно-розбірний металевий – тимчасова одноповерхова споруда для зберігання транспортних засобів з терміном експлуатації, встановленим правовстановлюючим документом, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності;
Демонтаж – комплекс заходів, які передбачають відокремлення рухомого майна від місця його розташування, розбирання на окремі частини рухомого майна, зняття його з місця установки та транспортування до місця його подальшого зберігання.
Заходи з благоустрою населених пунктів сільської ради – роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.
Зелені насадження – деревна, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населених пунктів сільської ради:
а) зелені насадження спеціального призначення – насадження транспортних магістралей і вулиць; на ділянках санітарно-захисних зон довкола промислових підприємств; виставок, кладовищ, ліній електропередачі високої напруги; лісомеліоративні, водоохоронні, вітрозахисні, протиерозійні, насадження розсадників, пришляхові насадження.
Зовнішнє освітлення ‒ освітлення вулично-дорожньої мережі, житлових кварталів та масивів, парків, територій будь-яких інших об’єктів через або за допомогою перетворення електричної енергії у світлову.
Квітник – ділянка геометричної або довільної форми з посадженими одно, дво- або багаторічними квітковими рослинами.
Клумба – квітник правильної геометричної форми у вигляді кола, квадрата, прямокутника, овалу, трикутника тощо.
Користувач – особа, яка отримала від власника або розпорядника об’єкта, право на його використання протягом певного періоду і на умовах, встановлених власником-розпорядником або власником-володільцем.
Користувачі земельних ділянок – громадяни та юридичні особи, які взяли земельні ділянки в довгострокову оренду або користування ними.
Конструкції - пересувні та стаціонарні конструкції (світлові та несвітлові, наземні та не наземні (повітряні), плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, складні просторові конструкції, тощо), проекційні, лазерні та інші технічні засоби, та інші технічні засоби постійного та тимчасового територіального розташування, які використовуються для розміщення зовнішньої реклами або інформації щодо розміщення об’єкту.
Лісопарк (буферний парк) – лісовий масив з елементами паркового благоустрою для масового відпочинку населення.
Мала архітектурна форма – елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою, до якого відносяться:
- альтанки, павільйони, навіси;
- паркові арки (аркади) і колони (колонади);
- вуличні вази, вазони і амфори;
- декоративна та ігрова скульптура;
- вуличні меблі (лавки, лави, столи);
- сходи, балюстради;
- паркові містки;
- огорожі, ворота, грати;
- інформаційні стенди, дошки, вивіски;
- інші елементи благоустрою, визначені законодавством.
Об’єкти зовнішнього освітлення ‒ електричне і допоміжне обладнання та електромережі (у тому числі лінії електропередачі, апаратура диспетчерського зв’язку, автоматика та телемеханіка), що забезпечують належне функціонування згідно з державними стандартами, технічними умовами та нормами вуличного, об’єктного та архітектурно-декоративного освітлення.
Обмежуючий пристрій – технічний засіб призначений для перешкоджання в’їзду транспортних засобів на місце (місця) стоянки транспортного засобу (засобів).
Пандус - прямокутна або криволінійна в плані полога похила доріжка, яка з'єднує дві різновисоких горизонтальних поверхні, зазвичай для забезпечення переміщення колісних транспортних засобів та мало мобільних груп населення з однієї на іншу.
Пошкодження зелених насаджень – надання шкоди кореневій системі, стовбуру, кроні, гілкам деревно-чагарникових порід, а також газонам, квітникам, яка не припинила їх росту.
Прибирання об’єктів благоустрою ‒ захід санітарного очищення, що передбачає регулярне збирання та перевезення в установлені місця побутових відходів, видалення вуличного змету, листя, гілля, снігу, льоду тощо.
Прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, будинків приватного сектору, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації в межах відповідної земельної ділянки, на якій розташовані будинки і належні до нього будівлі і споруди, та яка необхідна для обслуговування житлових будинків і забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачив (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень.
Проїжджа частина - частина автомобільної дороги, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів.
Рекреаційна зона – спеціально виділена генеральним планом організована територія сільської ради і зеленій зоні, призначена для відпочинку населення.
Рекламні засоби (з обладнанням) - це елементи благоустрою населених пунктів сільської ради, які використовуються для розміщення зовнішньої реклами. До рекламних засобів (спеціальних конструкцій) відносяться тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та неназемні, плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тощо). До обладнання зовнішньої реклами відносяться опори, блоки тощо.
Санітарна очистка території населених пунктів сільської ради ‒ комплекс планувальних, організаційних, санітарно-технічних та господарських заходів щодо збирання, зберігання, перевезення, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, що утворились, а також прибирання об’єктів благоустрою з метою запобігання шкідливому впливу факторів середовища життєдіяльності на життя і здоров’я людини та майбутніх поколінь.
Схема санітарного очищення - документ, у якому містяться графічні та текстові матеріали щодо черговості здійснення заходів та обсягів робіт з санітарного очищення, систем і методів збирання, зберігання, перевезення, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів, необхідної кількості сміттєвозів, механізмів, устаткування та інвентарю.
Територія ‒ сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об’єктів благоустрою населених пунктів: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об’єктів, об’єктів промисловості, комунально-складських та інших об’єктів у межах населеного пункту.
Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Утримання зелених насаджень – дотримання режиму їх використання з проведенням агротехнічних заходів, що сприяють нормальному ростові.
Утримання в належному стані території – використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, правил благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в місті, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об`єктів благоустрою.
Фасад будинку (споруди) – зовнішня сторона будинку (споруди) зі всіма елементами від покрівлі до мощення, виявляє її художню виразність, силует, пропорції. Складовими частинами фасаду є віконні і дверні отвори, стіни, перемички, дашки, навіси, портали, зовнішні сходи, арки, вітрини та інше.
Червоні лінії - визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які відмежовують території мікрорайонів, кварталів та території іншого призначення.
Інші терміни у цих Правилах вживаються в значенні, що визначені діючим законодавством України.
3. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів, відкритості та доступності Правил.
3.1. Об’єкти благоустрою населених пунктів повинні використовуватись та утримуватись відповідно до вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», діючих архітектурно-будівельних та санітарних правил та інших законодавчих актів у сфері благоустрою.
Правила забезпечують єдність державних та приватних інтересів по утриманню території населених пунктів у належному стані, її санітарному очищенню, забезпеченню об’єктів загального користування, природних ландшафтів, комплексів і об’єктів, а також по раціональному використанню інженерних споруд, забезпеченню їх безперебійного функціонування.
Виконання Правил суб’єктами благоустрою забезпечує створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорону навколишнього середовища, забезпечує санітарне та епідеміологічне благополуччя мешканців Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Терешківська сільська рада повинна оприлюднити та організувати відкритість та доступність Правил.
Кожен громадянин Терешківської сільської ради має право на вільний доступ до Правил, на участь в обговоренні проекту Правил, внесення до них змін та на участь у розробці і здійсненні заходів з благоустрою території громади.
Внесення змін до Правил здійснюється сесією Терешківської сільської ради у встановленому законодавством порядку.
Правила слід опублікувати на офіційному веб-сайті Терешківської громади Полтавського району Полтавської області, https//tereshkivska.gromada.org.ua/.
3.2.Роз’яснення змісту Правил покладається на інспектора відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Терешківської сільської ради в межах повноважень.
4. Участь громадян, громадських організацій у виконанні Правил.
4.1.Громадяни, громадські організації мають право брати участь у виконанні Правил шляхом реалізації своїх прав та обов'язків у сфері благоустрою, передбачених законодавством, та контролі за їх виконанням, а також надавати пропозиції щодо внесення змін до цих Правил.
4.2.Співробітництво громадських об'єднань, професійних спілок, релігійних організацій тощо у сфері благоустрою населених пунктів полягає у спільній участі в діях щодо запобігання порушенням існуючого благоустрою населених пунктів, реагуванні на факти таких порушень, виявленні порушень вимог нормативно-правових актів у сфері благоустрою населених пунктів, організації надання з боку державних та міжнародних організацій та фондів технічної, фінансової, консультативної і гуманітарної допомоги населенню, яке потерпіло внаслідок порушень існуючого благоустрою території населених пунктів.
5. Порядок внесення змін до Правил.
5.1.Внесення змін до цих Правил здійснюється рішеннями сесії Терешківської сільської ради у встановленому законодавством порядку.
Розділ ІІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою
1. Комплексний благоустрій:
1.1.Комплексним благоустроєм вважається проведення на визначеній території населеного пункту (мікрорайон, квартал, парк, бульвар, вулиця, провулок, узвіз тощо) комплексу робіт з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями для безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, встановлення малих архітектурних форм, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення інженерно-технічного і санітарного стану території, покращання її естетичного вигляду.
1.2.Проектування, будівництво та реконструкція об'єктів комплексного благоустрою здійснюються на основі генерального плану населеного пункту, комплексних транспортних схем та схем організації дорожнього руху, детальних планів територій, планів червоних ліній з урахуванням природно-кліматичних умов і містобудівних особливостей населеного пункту, експлуатаційних, протипожежних, екологічних та санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту.
1.3.Прийняття в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель чи споруд без проведення комплексного благоустрою відповідної території забороняється.
1.4.Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо їх безпечної експлуатації.
2.До об'єктів благоустрою населених пунктів сільської ради належать:
2.1. території загального користування:
- парки (лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
- пам'ятки культурної та історичної спадщини;
- вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
- пляжі;
- кладовища;
- інші території загального користування;
- прибудинкові території;
- території будівель та споруд інженерного захисту територій;
- території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.
2.2.До об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.
2.3.Елементами (частинами) об’єктів благоустрою населених пунктів є:
2.3.1.покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок;
2.3.2.зелені насадження (дерева, газони, квітники), у тому числі снігозахисні та протиерозійні, уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах, на алеях, бульварах, у садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових та інших територіях;
2.3.3.будинки та споруди, їх фасади;
2.3.4.будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
2.3.5.будівлі та споруди системи інженерного захисту території, санітарні споруди;
2.3.6.комплекси та об'єкти монументального мистецтва;
2.3.7.спортивні споруди;
2.3.8.обладнання місць для зупинки маршрутних транспортних засобів;
2.3.9.обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку;
2.3.10.технічні засоби регулювання дорожнього руху, у тому числі дорожні знаки, знаки місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, переходів, покажчики найменування вулиць, будинкові номерні знаки, будинки-пости;
2.3.11.засоби та обладнання зовнішньої реклами, вивіски, вказівники;
2.3.12.ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки для декоративного підсвічування будинків і пам'ятників;
2.3.13.телефонні автомати загального користування;
2.3.14.малі архітектурні форми для підприємницької діяльності;
2.3.15.малі архітектурні форми некомерційного призначення;
2.3.16.шлагбауми та інші огородження, що встановлюються з метою обмеження проїзду або контролю за переміщенням транспортних засобів;
2.3.17.урни, контейнери для сміття, сміттєзбірники;
2.3.18.садові лави;
2.3.19.вуличні годинники, меморіальні дошки;
2.3.20.пандуси;
2.3.21.велопарковки, велостоянки;
2.3.22.громадські вбиральні;
2.3.23.інші елементи благоустрою міста.
2.4. Мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою.
До малих архітектурних форм належать:
- альтанки, павільйони, навіси;
- паркові арки (аркади) і колони (колонади);
- вуличні вази, вазони і амфори;
- декоративна та ігрова скульптура;
- вуличні меблі (лавки, лави, столи);
- сходи, балюстради;
- паркові містки;
- огорожі, ворота, ґрати;
- інформаційні стенди, дошки, вивіски, вказівники;
- інші елементи благоустрою, визначені законодавством.
Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до чинного законодавства за рішенням власника об’єкта благоустрою з дотриманням вимог державних стандартів, норм і правил.
2.5. Утримання територій об'єктів благоустрою:
2.5.1.Благоустрій об'єктів здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил.
2.6. Порядок закріплення територій з благоустрою:
2.6.1.Організація забезпечення прибирання та санітарного очищення територій, закріплення територій для утримання в належному стані, розроблення схем і встановлення меж територій, закріплених за підприємствами, установами та організаціями, на землях комунальної форми власності населених пунктів покладається на виконавчій комітет Терешківської сільської ради.
2.6.2.Всі суб’єкти господарювання незалежно від форми власності до виготовлення схем меж територій, закріплених за підприємствами, установами та організаціями, повинні прибирати прилеглу територію на відстані до 20 м. від межі земельної ділянки наданої у власність або користування, в тому числі на умовах оренди, до проїжджої частини вулиці.
2.7.Порядок утримання пам’ятників культурної та історичної спадщини
2.7.1.Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов’язані утримувати пам’ятники культурної та історичної спадщини, пам’ятки в належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення до вимог законодавства та охоронного договору.
2.7.2.Забороняється демонтувати, змінювати призначення пам’ятників культурної та історичної спадщини, пам’яток, їх частин та елементів, робити написи, позначки на них, на їх територіях та в охоронних зонах без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.
2.7.3.Прибирання, збір та вивезення сміття здійснюється згідно із загальним порядком санітарного очищення територій.
3. Заходи з реалізації проекту благоустрою території населеного пункту.
3.1.Реалізація Програми благоустрою території населених пунктів громади здійснюється наступним чином:
3.1.1.Щорічно розробляються і затверджуються заходи з благоустрою населених пунктів на поточний рік. В разі необхідності, може коригуватись довгострокова програма благоустрою території населених пунктів.
В заходах благоустрою передбачаються конкретні обсяги робіт, які підлягають обов’язковому виконанню всіма підприємствами, установами, організаціями, що розміщені на території населених пунктів та громадянами, які на ній проживають.
Заходи, спрямовані на благоустрій, виконання робіт з ремонту та реконструкції об’єктів внутрішньогосподарського користування, озеленення, утримання в належному стані територій, що належать на праві власності підприємствам, установам та організаціям, фінансуються за рахунок цих підприємств, організацій та установ.
Благоустрій прибудинкових територій об’єктів нового будівництва, реконструкції і капітального ремонту будівель та споруд здійснюється за рахунок коштів забудовників.
Благоустрій прибудинкової території власника житлового будинку здійснюється за рахунок власника цього будинку.
Благоустрій прибудинкових територій власників квартр у багатоповерхових будинках здійснюється за рахунок власників квартир у цих будинках.
3.1.2.Фінансування заходів з благоустрою населених пунктів здійснюється відповідно до статті 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
3.1.3.Участь громадян у фінансуванні заходів з благоустрою населених пунктів здійснюється відповідно до статті 37 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
Розділ ІІІ. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів
1. Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні цього об’єкта на умовах договору, укладеного із балансоутримувачем.
Визначення меж утримання територій, прилеглих до території підприємств, установ, організацій, здійснюється відповідно до статті 13 цих Правил. Визначення обсягів пайової участі підприємств, установ, організацій (В), які розміщуються на території об’єкта благоустрою, в утриманні цього об’єкта здійснюють органи місцевого самоврядування за формулою:
В = Пз х Сбв,
де |
Пз |
- |
загальна площа території, закріпленої за підприємством, установою, організацією; |
Сбв |
- |
базова вартість одного квадратного метра земель у межах населеного пункту, визначена у технічній документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів. |
2.Підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
а)забезпечення постійного прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу з метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані (тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) - до бордюрного каменю);
б)забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із підприємствами;
в)регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою (у разі їх придатності до миття) з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;
г)регулярне прибирання контейнерних майданчиків з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;
д)утримання приміщень громадських вбиралень, у тому числі дворових, вбиралень на кінцевих зупинках громадського транспорту у належному санітарному та технічному стані;
е)очищення опор ліній електропередач, стовбурів дерев, стовпів, парканів, будівель, інших елементів благоустрою від оголошень, реклам, вивішених у недозволених місцях;
є)спостереження за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж, колодязів пожежних гідрантів. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в утриманні інженерних мереж про це повідомляють організації, які їх експлуатують, для негайного приведення цих мереж у належний стан;
ж)регулярне знищення бур’янів, скошення трави заввишки більше ніж 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення;
з)регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, вжиття негайних заходів з їх знищення;
и)здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;
і)вжиття протягом року необхідних заходів боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, а також з поширенням сезонних комах і кліщів, що становлять загрозу здоров’ю населення;
ї)проведення у повному обсязі заміни засохлих та пошкоджених кущів і дерев;
к)усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкоджень інженерних мереж або наслідків аварій, що сталися з їх вини;
л)усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
3.Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, світлових покажчиків розміщення пожежних гідрантів, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.
Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.
4.Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.
Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка залежно від пори року та природних умов.
Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.
На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг, проспектах, магістралях з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.
Розділ ІV. Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою загального користування
1.Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754, та цими Правилами.
2.Інвентаризація зелених насаджень здійснюється відповідно до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 грудня 2001 року № 226, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 25 лютого 2002 року за № 182/6470.
3.Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.
4.Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045.
5.Забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень.
6.Видалення зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків здійснюється відповідно до законодавства у сфері охорони та утримання зелених насаджень.
7.Для озеленення територій населених пунктів використовуються види рослин аборигенної флори та їх декоративні форми.
8.Забороняється використовувати в озелененні територій населених пунктів інвазивні (чужорідні) види рослин.
9.Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, за рахунок коштів їх власників або користувачів.
10.Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, за рахунок коштів їх власників або користувачів.
11.Утримання об’єктів благоустрою зеленого господарства:
11.1.Балансоутримувачі об’єктів благоустрою зеленого господарства державної та комунальної власності визначаються на конкурсних засадах із числа спеціалізованих підприємств, організацій.
11.2.Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами або залучає інших суб’єктів господарювання за власні кошти.
11.3.Відповідно до затвердженої містобудівної документації на території об'єктів зеленого господарства можуть бути розташовані будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення.
11.4.Власники (користувачі) цих споруд зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм земельної ділянки та прилеглої до неї території, включаючи зелені насадження, які розташовані на прилеглій території.
12.Відповідальні за збереження і належний догляд за зеленими насадженнями:
12.1.Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними на території населених пунктів Терешківської сільської ради є:
а)в місцях загального користування - спеціалізовані підприємства зеленого господарства, які укомплектовані спеціальною технікою, механізмами, кваліфікованим персоналом (на умовах договору з балансоутримувачем);
б)на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів;
в)на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства;
г)на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво - забудовники чи власники цих територій;
д)на територіях приватних садиб і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.
13. Обмеження при використання об'єктів благоустрою зеленого господарства:
13.1.Об'єкти благоустрою зеленого господарства використовуються відповідно до їх функціонального призначення.
13.2.На території об'єктів благоустрою зеленого господарства забороняється:
б)рух та паркування автомобілів, мотоциклів і мопедів (крім спеціального технологічного транспорту);
в)закопувати будь-які будівельні відходи та складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання;
г)вивозити і звалювати в невідведених спеціально для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, листя та сніг;
д)випасати свійських тварин, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених спеціально для цього місцях;
е)спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;
є)підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, забивати в стовбури цвяхи, прикріплювати засоби зовнішньої реклами, електропровідники, колючий дріт та інші огородження, що можуть пошкодити дерева;
з)самовільно, без дозволу власника (користувача, балансоутримувача), висаджувати дерева та кущі;
и)здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених спеціально місцях;
і)влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах, клумбах та інших озеленених територіях;
ї)влаштовувати місця для відпочинку, встановлювати намети у невідведених для цього місцях;
к)самовільно влаштовувати городи, добувати з дерев сік, смолу, наносити деревним та квітниковим рослинам механічні пошкодження;
л)знищувати мурашники, гнізда птахів, ловити птахів і звірів та стріляти у них;
м)викидати соляні суміші на території зелених насаджень під час зимового прибирання вулиць, доріжок тощо.
14.Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою – територіях загального користування.
14.1.Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754, та цими правилами.
14.2.Інвентаризація зелених насаджень здійснюється відповідно до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 грудня 2001 року № 226, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 25 лютого 2002 року за № 182/6470.
14.3.Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.
14.4.Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045.
14.5.Забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень.
Видалення зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків здійснюється відповідно до законодавства у сфері охорони та утримання зелених насаджень.
14.6.Для озеленення територій населених пунктів використовуються види рослин аборигенної флори та їх декоративні форми.
14.7.Забороняється використовувати в озелененні територій населених пунктів інвазивні (чужорідні) види рослин.
15.Вимоги до проведення будь-яких робіт на об'єктах благоустрою зеленого господарства.
15.1.Під час проведення будь-яких робіт на земельній ділянці, на якій залишились зелені насадження, що не підлягають знесенню, забудовник зобов'язаний:
а)огороджувати дерева на території будівництва;
б)у процесі будівництва доріг, тротуарів, асфальтування дворів тощо залишати місця (лунки) для посадки дерев, а також влаштовувати лунки довкола наявних дерев;
в)не допускається копання канав глибше
г)не допускати засипання ґрунтом стовбурів дерев та чагарників;
д)зберігати верхній родючий шар ґрунту на всій території забудови, організовувати його зняття, складування, зберігання та залишати для подальшого використання чи передачі спеціалізованому підприємству, визначеному виконавчим комітетом Терешківської сільської ради, для використання під час створення зелених насаджень;
16.Прийняття рішень про видалення зелених насаджень на території Терешківської сільської ради та видачі ордерів на видалення зелених насаджень здійснюється комісією з обстеження зелених насаджень виконавчого комітету Терешківської сільської ради.
Комісія з обстеження зелених насаджень, на підставі заяви юридичної чи фізичної особи, визначає стан заявлених зелених насаджень, складає відповідний акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню.
17.Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.
18. Видалення зелених насаджень на території меморіального комплексу та кладовища здійснюється за рішенням балансоутримувача без сплати їх відновної вартості.
Видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об’єктах благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта обстеження зелених насаджень.
19. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшими оформленням акта обстеження зелених насаджень.
Розділ V.Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту територій
1.Утримання споруд інженерного захисту територій від небезпечних геологічних процесів здійснюється з дотриманням вимог: постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 1996 року № 1369 «Про інженерний захист територій, об’єктів і споруд від зсувів»;
2.Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2012 року № 23, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2012 року за № 170/20483;
3.ДСТУ-Н Б В.2.5-61:2012 «Настанова з улаштування систем поверхневого водовідведення».
4.Утримання фонду захисних споруд цивільного захисту здійснюється відповідно до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 138.
Розділ VІ. Вимоги до санітарного очищення території
1.Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються суб’єктом господарювання, який уповноважений на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173.
2.Зберігання побутових відходів здійснюється згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, та Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895.
3.Роздільне збирання побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, здійснюється власниками таких відходів з дотриманням вимог: Закону України «Про відходи»; Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070; Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895; Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 березня 2017 року № 57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2017 року за № 505/30373. Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195; Державних будівельних норм «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» (ДБН Б.2.2-6:2013); інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів у сфері поводження з відходами.
4.Зберігання вилучених та зібраних небезпечних відходів у складі побутових відходів здійснюється в спеціально організованих відповідно до схеми санітарного очищення населеного пункту місцях їх тимчасового зберігання до передачі їх спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
5.Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та оброблення іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини вулиць, тротуарів, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів і узвозів у зимовий період здійснюється за нормами та з періодичністю, визначеними Технічними правилами ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678.
6.Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:
мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;
прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;
негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо; огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;
повністю розчищати снігові вали над зливостічними колодязями, розміщеними на вулицях і дорогах, з яких сніг не передбачається вивозити на снігозвалище;
очищати від снігу, льоду та бруду оголовки зливостічних колодязів та дощоприймачів у разі сніготанення та на початку весняного періоду;
очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів для розташування пожежних гідрантів, розміщених на вулицях і дорогах.
7.Строк зберігання сміття у місцях його збору та контейнерах повинен бути не більше доби, окремо зібрані харчові відходи вивозити щоденно.
Вилучення відходів із домоволодінь та контейнерів проводити за системою планово-регулярного очищення, яке здійснюється органами комунального господарства (балансоутримувачем, власником) встановленим порядком за графіком на підставі договорів на вивезення твердих побутових відходів.
Тверді побутові відходи вивозити спеціальним транспортом, а при відсутності його – бортовими автомашинами, при цьомі сміття прикривати зверху брезентом. Забороняється використовувати для вивезення відходів транспорт, яким перевозяться інші вантажі.
В разі виникнення стихійних сміттєзвалищ з метою забезпечення належного санітарного стану населених пунктівліквідація стихійних сміттєзвалищ покладається на комунальне підприємство Терешківської сільської ради відповідальне за збирання та вивезення твердих побутових відходів або підприємство, з яким заключний відповідний договір. Ліквідація стихійних сміттєзвалищ проводиться в найкоротші терміни за умови безперешкодного доступу до сміттєзвалищ.
Графіки руху спецавтотранспорту по збору побутових відходів розробляються спеціалізованим підприємством.
Прибирання майданчиків, на яких розміщені контейнери і прилеглі до них території, місця збору побутового сміття у спецтранспорт здійснює організація, яка є перевізником відходів.
8.Суб’єкти господарювання та громадяни, які мають будинки, квартири на правах приватної власності зобов’язані щорічно, за два місяці до кінця календарного року, приєднуватися до публічного договору про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів та своєчасно робити сплату за надані послуги.
9.Вимоги до місць розташування ємкостей для твердих побутових відходів.
9.1.Для збирання та тимчасового зберігання побутових відходів мають бути обладнані спеціальні майданчики та встановлені ємкості (контейнери, баки) згідно із санітарними нормами та нормами накопичення твердих побутових відходів. Розмір майданчиків повинен буди розрахований на встановлення необхідної кількості контейнерів.
9.2.Майданчики для встановлення контейнерів повинні мати водонепроникне покриття і при можливості мають бути огороджені з трьох боків зеленими насадженнями або імітуючими огорожами. Вони мають бути віддалені від житлових будинків, дитячих закладів, спортивних площадок і від місць відпочинку населення на відстань не менше
9.3.Визначення місць для спеціальних площадок із установленням на них контейнерів для збору відходів приватних домоволодінь покладається на відповідний виконавчий орган сільської ради.
9.4.Забороняється встановлення ємкостей для побутових відходів в не відведених для цього місцях.
9.5.До контейнерних майданчиків повинен бути забезпечений вільний проїзд спеціального автотранспорту та умови для завантаження контейнерів в машини. При цьому не повинні створюватися перешкоди для пішоходів та руху іншого автотранспорту.
9.6.Місця розташування контейнерних ємкостей повинно відповідати наступним умовам:
- забороняється розміщення контейнерних ємкостей у поглибленнях;
- доступ від проїзної дороги для сміттєвозів до місця розташування контейнерів має бути обладнаний відповідним дорожнім покриттям, в зимовий час під’їзд до контейнерів має бути звільнений від снігу та льоду;
- ділянка подачі контейнера до машини повинна бути вільна від східців та уступів;
- відстань від місця розташування контейнера на майданчику до межі проїжджої частини (місця зупинки спеціального автотранспорту) не повинна перевищувати
9.7.При проведені дорожньо-будівельних робіт, розритті доріг та інших будівельних роботах в місцях розташування контейнерів виконавець робіт за погодженням з власником контейнерів може тимчасово визначати інше місце для їх розташування.
9.8.За санітарний стан контейнерного майданчика (в тому числі за його прибирання після вивезення відходів) відповідає організація, яка є перевізником відходів.
10.Тверді побутові відходи повинні завантажуватися в контейнерні ємкості відповідно до їх призначення. Складування відходів іншим способом (на земельній ділянці або біля контейнерів) забороняється.
11.Вивезення побутових відходів здійснюється згідно з договорами, укладеними з підприємствами, організаціями, фізичними особами-підприємцями. Вивезення твердих побутових відходів здійснюється на полігон твердих побутових відходів. Рідкі побутові відходи повинні вивозитися окремо спеціалізованим транспортом на поля асенізації та на зливні станції.
Великогабаритні відходи, будівельні відходи повинні вивозитися на полігони ТПВ бортовими машинами, за заявками накопичувачів (виробників відходів).
При тимчасовому зберіганні відходів у контейнерах повинна бути виключена можливість загнивання та розпаду відходів. Термін зберігання при температурі -5˚С та нижче (в холодну пору року) повинен бути не більше трьох діб, при температурі вище +5˚С (в теплу пору року) – не більше однієї доби (щоденний вивіз), при температурі від -5˚С до +5˚С - не більше двох діб. Періодичність вивозу твердих побутових відходів здійснюється відповідно до схеми санітарної очистки населених пунктів Терешківської сільської ради.
Видалення великогабаритних відходів необхідно здійснювати за необхідністю.
Заборонені до вивозу відходи підлягають вивезенню спеціальним автотранспортом за окремими заявками виробників відходів.
Розділ VII. Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій територій у числовому значенні
1.Межі утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій наведено у додатку до цих Правил.
2.Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою або власник, якщо територія перебуває у приватній власності.
Розділ VIII. Права та обов’язки суб’єктів у сфері благоустрою
1. Права та обов'язки громадян у сфері благоустрою населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
1.1. Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право:
1) користуватись об'єктами благоустрою населених пунктів сільської ради;
2) брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території населених пунктів сільської ради;
3) вносити на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій пропозиції з питань благоустрою населених пунктів сільської ради;
4) отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження Правил благоустрою населених пунктівта Терешківської сільської ради внесення до них змін, а також роз'яснення їх змісту;
5) брати участь у здійсненні заходів з благоустрою населених пунктів сільської ради, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об'єктів благоустрою;
6) вимагати негайного виконання робіт з благоустрою населених пунктіву разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю, здоров'ю або майну громадян;
7) звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров'ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою.
1.2. Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані:
1) утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену Правилами благоустрою населених пунктівприлеглу до цих об’єктів територію;
2) дотримуватися Правил благоустрою населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області;
3) не порушувати права і законні інтереси інших суб'єктів благоустрою сільської ради;
4)відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою Терешківської сільської ради;
5) допускати на об’єкти благоустрою, що перебувають у їх власності або користуванні, аварійно-рятувальні та інші служби для здійснення заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
2. Права та обов'язки підприємств, установ та організацій у сфері благоустрою Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області
2.1.Підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів мають право:
1) брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку населених пунктівта заходів з благоустрою територій;
2) брати участь в обговоренні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з благоустрою населених пунктів Терешківської сільської ради;
3) вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням Правил благоустрою населених пунктівабо призводять до її нецільового використання;
4) вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю або здоров'ю громадян, їх майну та майну юридичної особи;
5) вносити на розгляд органів місцевого самоврядування пропозиції щодо поліпшення благоустрою Терешківської сільської ради.
2.2.Підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані:
1) утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену Правилами благоустрою населених пунктів прилеглу до цих об’єктів територію;
2) утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об'єкти благоустрою (їх частини);
3) усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини;
4) усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій та небезпечних подій техногенного та природного характеру в установленому порядку;
5) проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин), що здійснюються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства;
6) у процесі утримання об'єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об'єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті й належному стані;
7) відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України;
8) допускати на об’єкти благоустрою, що перебувають у їх власності або користуванні, аварійно-рятувальні та інші служби для здійснення заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Розділ ІХ. Загальні вимоги до благоустрою
1.Благоустрій території населених пунктів Терешківської сільської ради включає: проведення робіт з влаштування (відновлення) твердого покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями безпеки руху, озеленення, очищення, водовідведення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, розміщення малих архітектурних форм, відновлення фасадів будинків та систем водовідведення будинків, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного та санітарного стану території, комфортності проживання мешканців сільської ради. Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку на всій території населених пунктів з урахуванням потреб мало мобільних груп населення.
Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, Державних будівельних норм, Державних стандартів, правил і норм.
2.Об’єкти благоустрою населених пунктів Терешківської сільської ради повинні використовуватися відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, Закону України “Про благоустрій населених пунктів” та інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів, що регулюють відносини та встановлюють нормативи у сферах землеустрою, містобудування, охорони навколишнього природного середовища, охорони здоров’я, озеленення територій, утримання будинків і споруд, освітлення територій.
3.Основним методом підвищення рівня благоустрою території населених пунктів є комплексний благоустрій визначеної території (вулиці, провулку, тощо), під час якого влаштовується або відновлюється покриття доріг і тротуарів, територія обладнується пристроями для безпеки руху, виконується озеленення та зовнішнє освітлення, розміщуються засоби зовнішньої реклами, встановлюються малі архітектурні форми, здійснюються заходи для урахування мало мобільних груп населення та інші заходи, спрямовані на поліпшення інженерно-технічного та санітарного стану території, покращення її естетичного вигляду.
Установи, організації, підприємтва, незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності, фізичні особи-підприємці, громадяни зобов’язані проводити відповідні заходи та роботи щодо утримання об’єктів та елементів благоустрою в належному стані.
4.При виконанні будівельних, ремонтних, земляних, аварійних та інших робіт огороджувати будівельні майданчики та місця виконання робіт охайними огорожами або типовими щитами. При виконанні відповідних робіт виконавці зобов’язані вживати заходів, спрямованих на запобігання забруднення території, прилеглої до будівельного майданчика або місця проведення робіт. Будівельне сміття і грунт вивозити з будівельних майданчиків регулярно. Розбирати риштування, вивозити механізми і матеріали негайно, після того, як відпаде потреба. Грунт і сміття з підприємств, будівельних майданчиків вивозити і звалювати тільки в місцях відведенних під звалища.
5.Об’єкти та елементи благоустрою, порушені при виконанні будівельних, ремонтних, земляних, аварійних та інших робіт, повинні бути відновлені у триденний термін після їх закінчення або в строк, визначений дозволом на порушення об’єктів благоустрою.
6.Будь-яке будівництво, реконструкція та капітальний ремонт об’єктів, будівництво всіх видів огорож, тимчасових споруд, дитячих та спортивних майданчиків, встановлення малих архітектурних форм, меморіальних дошок, дошок пошани, усіх видів конструкцій для розміщення реклами, або інформації щодо розміщення об’єкту, щитів для газет і оголошень, антипаркувальних засобів та обмежуючих пристроїв, інженерних мереж чи шляхів на території населених пунктів дозволяється за умови наявності відповідної дозвільної документації, встановленої чинним законодавством України.
Розділ Х. Вимоги до утримання жилих, промислових, культурно-побутових та інших споруд
1.Обов’язки власників, балансоутримувачів жилих, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд
1.1.Власники, балансоутримувачи жилих, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд зобов’язані:
а)слідкувати за їх належним технічним станом, зовнішнім виглядом у цілому та окремих частин: балконів, покрівель, водостічних труб, дверей, радіо-, телевізійних антен, зовнішніх вентиляційних труб, кондиціонерів тощо, усувати їх пошкодження;
б)своєчасно очищати будинки та споруди від снігу, криги та бурульок, огороджувати місця можливого падіння снігу, криги та бурульок, елементів будинків і споруд, встановлювати попереджувальні інформаційні покажчики;
в)всі види будівельних, монтажних та інших робіт повинні проводити після отримання відповідних документів дозвільного характеру;
2. Покажчики на жилих, культурно-побутових, промислових та інших будинках і спорудах
2.1.Власники, балансоутримувачи на розі вулиць, фасадів будинків встановлюють покажчики найменувань вулиць, провулків, площ, майданів, бульварів, проспектів, узвозів та номерів будинків за встановленим зразком.
Покажчики встановлюються з усіх сторін будівель, які прилеглі до відповідної вулиці.
3. Утримання фасадів жилих, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд
3.1. Власники і користувачі будинків і споруд (їх частин, приміщень), об’єктів культурної спадщини зобов'язані:
- здійснювати роботи по підтриманню фасадів будинків споруд, їх елементів у належному технічному і санітарному стані для забезпечення архітектурно-естетичного вигляду та безпеки для пішоходів, мешканців, обслуговуючого персоналу;
- вживати заходів по терміновому або плановому усуненню виявлених пошкоджень, які можуть привести до руйнації фасаду та його елементів, будинків та споруд в цілому;
- проводити технічне обслуговування покрівель будівель та споруд, очищення елементів покрівель (жолобів, звисів тощо), а також елементів фасаду від снігу, льоду;
- своєчасно проводити ремонт елементів фасаду, покрівлі, їх фарбування в кольори згідно з паспортом опорядження фасадів;
3.2.Всі види будівельних, монтажних робіт, ремонт, зміна опорядження, утеплення, фарбування фасадів будинків повинні проводитись власниками (балансоутримувачами) відповідно до паспорту опорядження фасадів, з урахуванням вимог до будинку або споруди щодо її призначення, на підставі проектної документації, розробленої суб’єктом господарювання, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, після розгляду графічних матеріалів уповноваженим органом у сфері містобудування та архітектури, виконавчого комітету Терешківської сільської ради та уповноваженого органу охорони культурної спадщини (за необхідності).
Розділ ХІ.Вимоги до утримання і прибирання територій підприємств, організацій, вулиць і дворів
1.Обов’язки суб’єктів благоустрою
1.1.Відповідно до власних повноважень, вживати відповідних заходів по розробці та затвердженню схем об’єктів благоустрою. Схеми об’єктів благоустрою, з нанесенням меж територій для прибирання, затверджуються в установленому порядку. Один екземпляр схем повинен бути наданий для користування балансоутримувачам або орендарям.
1.2.В разі відсутності вищевказаних схем суб’єкти у сфері благоустрою незалежно від форм власності та підпорядкування повинні проводити прибирання прилеглої території на відстань до
1.3.Будівельним організаціям (інвестору, замовнику, підряднику) проводити прибирання відведеної та прийнятої будівельниками під забудову території, а також території навколо будівельних майданчиків по периметру на відстані до
1.4.Власникам або користувачам присадибних ділянок, гаражів проводити прибирання території на відстані до
1.5.Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.
1.6.При наявності розриву між будівлями або земельними ділянками, якщо межа між ними не визначена виконавчим комітетом сільської ради та актом землекористування, межею території прибирання є середина розриву. В разі суміжних територій їх прибирання проводиться в границях умовних ліній подовження меж земельних ділянок, приміщень, будинків, споруд.
1.7.Територія житлових будинків, а також закріплена за ними прилегла територія прибирається власниками або балансоутримувачами самостійно, або підприємством, установою, організацією з якими укладений відповідний договір.
1.8.Прибирання, знищення бур’янів на території загального користування, прилеглої до присадибної ділянки (території зупинок громадського транспорту, зелені насадження, спортивні майданчики, місця відпочинку, масового перебування або пересування людей) власник або користувач може забезпечувати на умовах договору укладеного з відповідною організацією.
1.9.Підприємства, організації і установи, незалежно від їх відомчого підпорядкування, а також власники і орендарі будинків, фізичні особи-підприємці або відповідальні особи своєчасно з урахуванням пори року зобов'язані прибирати території, закріплені за ними, подвір’я, ділянки, що знаходяться в їхньому володінні, підтримувати їх у чистоті, знищувати бур’яни, видаляти карантинні рослини, прибирати сніг, очищати від криги та льоду до асфальто-бетоного покриття, посипати спеціальною сумішшю, очищати будинки та їх елементи (дахи, балкони, навіси та інші) і споруди від снігу та бурульок, підмітати, поливати (під час спеки) водою вулиці, площі, тротуари, двори, а також своєчасно очищати урни, контейнери, сміття із сміттєзбірників і вивозити у спеціально відведені місця для знешкодження та зберігання.
1.10.Власники та орендарі павільйонів, магазинів, кіосків, лотків, пересувних торгових точок або відповідальні особи зобов’язані прибирати територію навколо торгових споруд і наданих для них місць до початку робочого часу та підтримувати належний порядок протягом робочого дня.
2. Вимоги до встановлення урн для сміття
На всіх площах та вулицях, крім вулиць індивідуальної забудови, в садах, парках, ринках, зупинках міського транспорту та інших місцях загального користування власники та балансоутримувачі зобов’язані виставляти в достатній кількості урни для сміття.
За наявність, утримання урн у чистоті та вивезення сміття несуть відповідальність власники і балансоутримувачі відповідних територій, які зобов’язані укласти договори зі спеціалізованими підприємствами, визначеними виконавцями послуг з вивезення твердих побутових відходів.
3.Вимоги до встановлення контейнерів/сміттєвих баків для твердих побутових відходів
3.1.На всіх підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування повинні бути встановлені за власний рахунок даного підприємства, установи, організації контейнери для твердих побутових відходів, утримання контейнерів у належному санітарному стані відповідно до вимог санітарних норм і правил здійснюють власники/балансоутримувачі відповідних територій. Вивіз твердих побутових відходів здійснюють власники/балансоутримувачі контейнерів самостійно або укладають договори зі спеціалізованими підприємствами, визначеними виконавцями послуг з вивезення твердих побутових відходів.
3.2.Забороняється підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності та підпорядкування викидати тверді побутові відходи, сміття до контейнерів загального користування, які встановлені для потреб населення Терешківської сільської територіальної громади.
Розділ ХІІ. Вимоги до утримання пляжів та інших місць відпочинку населення
1. Утримання пляжів, місць масового відпочинку населення населених пунктівна воді та контроль за їх утриманням
Території пляжів та місць масового відпочинку населення населених пунктів на воді зобов’язані утримувати у належному санітарному стані їх балансоутримувачі або особи, яким вказані території передані згідно з договорами оренди, відповідно до умов, передбачених цими Правилами та іншими нормативними актами.
Утримання територій пляжів та місць масового відпочинку населення населених пунктів на воді у процесі експлуатації включає своєчасне прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, дезінфекцію вбиралень, перевезення зібраних побутових відходів до 8.00 години ранку, вживання заходів щодо запобігання забрудненню річок та водоймищ, охорону зелених насаджень, огородження відповідної території, у тому числі декоративне.
Контроль за утриманням територій пляжів та місць масового відпочинку населення населених пунктів на воді, що не передані у користування згідно договорів оренди, забезпечує уповноважений орган виконавчого комітету Терешківської сільської ради.
2. Вимоги до облаштування пляжів
Особи, які утримують пляжі, забезпечують:
встановлення урн для сміття на відстані 3-
встановлення контейнерів для зберігання побутових відходів поза межами прибережно-захисної смуги водних об’єктів та пляжної зони;
встановлення вбирален на відстані від місця купання не менше ніж
встановлення приладів освітлення для забезпечення безпечного перебування на території пляжів у вечірні та нічні часи громадян;
На території пляжів в обов’язковому порядку організовуються рятувальні станції, санітарні пункти, інші об’єкти відповідно до вимог законодавства.
Розділ ХІІІ. Вимоги до утримання кладовищ
1. Загальні вимоги до облаштування та утримання кладовищ
Планування нових, утримання та санітарне впорядкування діючих кладовищ здійснюється відповідно до вимог Державних санітарних правил та норм та Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань.
Планування та впорядкування території місць поховань забезпечують виконавчі органи сільської ради згідно з генеральним планом забудови населених пунктівта іншої містобудівної документації, з дотриманням обов’язкових містобудівних, екологічних та санітарно-гігієнічних вимог.
При повному використанні територій під захоронення та неможливості проведення повторного поховання кладовище закривається. Території закритих кладовищ після завершення кладовищного періоду при відповідному рівні упорядкування можуть бути відведені під парки та сквери.
2. Утримання кладовищ
Утримання місць поховань, що перебувають на державному обліку як об’єкти культурної спадщини, забезпечують виконавчі органи сільської ради із залученням органів охорони культурної спадщини.
Кладовища та прилегла територія повинні регулярно прибиратися, очищатися від зів’ялих квітів, вінків, опалого листя. Проїзди та пішохідні доріжки зимою повинні бути очищені від снігу та посипатися піском.
На кладовищах повинні бути спеціальні місця для встановлення контейнерів по збору зів’ялих квітів, вінків, опалого листя. В разі недостатньої кількості контейнерів дозволяється тимчасово накопичувати сміття (зів’ялих квітів, вінків, опалого листя) в накопичувальних ямах з подальшим вивозом на полігон твердих побутових відходів.
На території кладовища забороняється:
- порушувати тишу та встановлений порядок;
- розміщувати сміття після прибирання могил не у відведених для цього місцях;
- розпалювати багаття, брати грунт, різати дерн, довготривало зберігати будівельні та інші матеріали (крім спеціально відведених для цієї мети місць);
- вигулювати або випасати тварин;
- займатися комерційною діяльностю (торгівлею квітами, вінками, ритуальною атрибутікою, продуктами харчування, декоративним піском та інше) на території кладовища.
3. Обов’язки користувача місця поховання
Встановлені громадянами (організаціями) намогильні споруди (пам’ятники, огорожі, квітники, декоративна плитка та інше) є їх власністю.
Після виконання робіт з облаштування могили (встановлення надмогильної споруди, огорожі тощо) користувач місця поховання зобов’язаний забезпечити прибирання території біля могили та винесення сміття до спеціально відведених місць на кладовищі.
При руйнуванні під час виконання робіт прилеглих намогильних споруд, доріжок та елементів благоустрою кладовища особа, яка виконувала роботи повинна реставрувати пошкоджені елементи за власний рахунок.
Кожне місце поховання, незалежно від їх видів, може бути облаштовано зеленим парканом з декоративних рослин, бардюрним каменем, викладено бетонною плиткою або мати металеву огорожу не вище 40 см . При порушенні користувачем цих вимог або збільшення розмірів відведеної ділянки та висоти огорожі, споруди демонтуються силами ритуальної служби та передаються для збереження на склад.
Розділ ХІV. Утримання вулично-дорожньої мережі
1. Загальні вимоги до утримання доріг
Ремонт і утримання доріг та споруд на них повинні виконуватися відповідно до вимог Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, а також Технічних правил ремонту і утримання міських вулиць і доріг, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу.
Роботи з експлуатаційного утримання вулиць, доріг і дорожніх споруд включають технічний нагляд за ними для своєчасного виявлення та усунення дефектів, забезпечення роботи елементів вулиць і споруд у різні періоди року, утримання їх в експлуатаційному стані.
Комунальне підприємство або підприємство, з яким заключний договір щодо утримання вулично-дорожньої мережі, забезпечує прибирання балансових доріг і споруд на них, зупинок громадського транспорту, своєчасний якісний ремонт твердого покриття балансових доріг і площ, балансових колесовідбійних стрічок і направляючих огорож та нанесення горизонтальної дорожньої розмітки на балансовій вулично-шляховій мережі.
Утримання в належному стані зупинок громадського транспорту покладається на виконавчий комітет сільської ради або на підприємство, з яким заключний договір щодо утримання вулично-дорожньої мережі.
2. Порядок прибирання доріг та споруд на них
Основною операцією під час літнього утримання є підмітання з подальшим вивозом сміття.
Підмітання слід здійснювати вдень від 6 до 21 години, причому після висихання покриття, зволоження якого могло статися внаслідок дощу або миття.
3. Зимове утримання доріг та споруд на них
Зимове утримання включає в себе виконання робіт, що поділяються на три групи: снігоочищення, видалення снігу та скол криги, ліквідація ожеледі та боротьба зі слизькістю.
У залежності від температури повітря щільність посипання дорожнього покриття під час обробки технологічними матеріалами повинна відповідати установленим нормам.
Під час снігопадів інтенсивністю понад 30 мм/год, сніг слід згрібати та підмітати окремо. Роздільне згрібання та підмітання снігу раціональне у випадках, коли процес снігоочищення складається з двох і більше циклів.
Боротьбу з ожеледицею і слизькістю на тротуарах і проїздах слід вести, використовуючи пісок з домішками солі або іншими сертифікованими матеріалами.
4. Обовязки суб’єктів утримання вулично-дорожньої мережі
4.1. Власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані:
- своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху;
- постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух;
- контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями;
- вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об'єктів, аварії на підземних комунікаціях або виникнення інших перешкод у дорожньому русі разом із спеціалізованими службами організації дорожнього руху оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху;
- сповіщати виконавчі органи сільської ради та учасників дорожнього руху про закриття або обмеження руху, стан дорожнього покриття і рівень аварійності на відповідних ділянках, погодно-кліматичні та інші умови;
- утримувати зупинки громадського транспорту в належному стані, очищувати їх від сміття, снігу та криги, своєчасно проводити очистку урн.
4.2. Власники транспортних засобів, водії зобов'язані виключати можливість винесення на дорожні об'єкти сипучих матеріалів, землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїжджої частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу вантажем, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.
Забороняється заправляти транспортні засоби паливно-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензо-газозаправників, займатися торгівлею паливно-мастильними та іншими матеріалами і виробами, а також мити транспортні засоби на проїжджій частині дорожніх об'єктів, узбіччі та тротуарах.
Розділ ХV. Утримання місць стоянки транспортних засобів
1. Загальні вимоги до місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування транспорту).
Місця для стоянки транспортних засобів (автостоянки, місця паркування) використовуються виключно за цільовим призначенням.
Паркування автотранспортних засобів категорично забороняється на газонах та на тротуарах, якщо для проходу пішоходів залишається менше ніж
На територіях місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) забезпечується додержання загальних вимог санітарного очищення територій, вимог цих Правил, встановленого порядку та режиму паркування.
Утримання у належному стані територій місць для стоянки транспортних засобів
(автостоянок, місць паркування) здійснюють їх балансоутримувачі або особи, яким передані зазначені території у користування згідно з договором, або особи, на яких обов'язок по утриманню відповідної території покладений договором або актом виконавчого органу сільської ради.
У випадку розміщення місць для паркування на проїжджій частині дороги санітарне очищення території здійснюють особи, на яких покладений обов'язок по прибиранню такої дороги, або особи, на яких обов'язок по утриманню відповідної території покладений договором або актом виконавчого органу сільської ради.
2. Обмеження у місцях для стоянки транспортних засобів
У спеціально обладнаних місцях для стоянки транспортних засобів забороняється:
- засмічувати територію, а також мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях;
- зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття;
- псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження;
- захаращувати території місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) сміттям, відходами, товарами, тарою, обладнанням тощо.
Розділ ХVI. Освітлення територій будівель
1. Утримання елементів зовнішнього освітлення
Утримання елементів зовнішнього освітлення на об’єктах благоустрою реалізується балансоутримувачами відповідно до вимог чинного законодавства.
Утримання та обслуговування мереж освітлення прибудинкових територій здійснюються балансоутримувачем територій. Світильники встановлені над під’їздами будинків обслуговуються балансоутримувачами будинків.
2. Вимоги до освітлення об’єктів благоустрою
На території автозаправних станцій і автостоянок, прилеглих до них вулиць і доріг з транспортним рухом світильники повинні встановлюватися на висоті не менше ніж
Зовнішнє архітектурне освітлення повинне забезпечувати у вечірній час добру видимість і виразність найбільш важливих об’єктів благоустрою і підвищувати комфортність світлового середовища.
Освітлення конструкцій для розміщення зовнішньої реклами, вивісок, вказівників не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків.
Розділ ХVII. Проведення масових заходів
1.Порядок здійснення благоустрою, утримання об'єктів та елементів благоустрою під час проведення виставок, святкових, розважальних та інших масових заходів
1.1.Для проведення державних масових заходів відповідні структурні підрозділи виконавчого комітету Терешківської сільської ради готують відповідний проект розпорядження Терешківського сільського голови за місяц до початку проведення запланованого заходу, в установленому порядку.
1.2.Для проведення недержавних масових заходів їх організаторами подається письмове повідомлення до виконавчого комітету Терешківської сільської ради. У повідомленні зазначаються мета, форма, місце проведення заходу, маршрут проходження, час його початку та закінчення, передбачувана кількість учасників, прізвище, ім'я організаторів, місце їх проживання, номер контактного телефону, дата подачі повідомлення, необхідність (чи відсутність такої) використання звукопідсилюючої апаратури.
1.3.Організатори або замовники виставок, святкових, розважальних, концертних, рекламних та інших масових заходів, зобов'язані в місцях проведення вказаних заходів забезпечити додержання чистоти та порядку, шляхом заключення договорів на прибирання території та вивіз сміття з уповноваженим виконавчим комітетом сільської ради, збереження зелених насаджень (клумб, газонів, дерев, кущів), шляхом укладення договору на відновлення зелених насаджень з відповідною організацією.
1.4.На період підготовки і проведення масових і офіційних заходів (свята, народні гуляння, фестивалі, спортивні змагання, з'їзди, конференції, та ін.) на вулицях і дорогах допускається розміщувати над проїзною частиною засоби святкового оформлення та відповідну інформацію з дотриманням вимог чинного законодавства і забезпечення видимості дорожніх знаків, перехресть, пішохідних переходів, місць для зупинки маршрутних транспортних засобів.
1.5.Організатори заходів відповідають за дотримання учасниками масових заходів цих Правил, збереження зелених насаджень, приміщень, споруд, будівель, устаткування, меблів, інвентарю та іншого майна в місці проведення масового заходу.
1.6.Проведення масового заходу закінчувати до 22 години.
1.7.В окремих випадках, за письмовим погодженням з керівництвом Виконавчого комітету Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, час проведення масових заходів може бути подовжено.
Розділ ХVIII. Утримання тимчасових споруд
1. Загальні положення розміщення тимчасових споруд
1.1. Розміщення тимчасових споруд (далі - ТС) торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності здійснюється відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.
1.2. Кожна стаціонарна ТС має бути забезпечена зовнішнім освітленням та прилеглим покриттям удосконаленого зразка відповідно до вимог законодавства.
1.3. При розміщенні ТС мають бути враховані вимоги щодо пішохідної та транспортної доступності (розвантаження товарів). У разі розміщення ТС на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару будується пішохідна доріжка завширшки не менш як 1,5 метра.
1.4.Біля кожної ТС встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на її власника. Стаціонарні ТС за бажанням власника можуть обладнуватись декоративними елементами, вазонами для квітів тощо.
1.5.Не допускається користування ТС, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власники не дотримуються вимог нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів щодо благоустрою прилеглої території та забезпечення належного утримання та використання інженерного обладнання.
1.6.Розміщення ТС під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.
1.7. При розміщенні ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.
2. Порядок отримання паспорта прив'язки ТС
2.1. Підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС.
2.2. Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської ради із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.
2.3. До заяви додаються:
графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1 : 500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості;
реквізити замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напрям підприємницької діяльності.
Цей перелік документів є вичерпним.
2.4. Для визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам відповідний комплект документів направляється до органу з питань містобудування та архітектури сільської ради.
У разі відсутності у складі відповідного виконавчого органу сільської ради органу з питань містобудування та архітектури відповідність намірів щодо місця розташування ТС на території сільської ради визначає орган з питань містобудування та архітектури відповідної районної державної адміністрації за територіальною належністю.
2.5. Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом десяти робочих днів з дня отримання відповідного комплекту документів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.
2.6. Для оформлення паспорта прив'язки ТС замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає:
схему розміщення ТС;
ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат;
технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.
Зазначені документи замовником отримуються самостійно.
2.7. Паспорт прив'язки ТС надається органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.
2.8. Час, витрачений на підготовку та подачу до органу з питань містобудування та архітектури схеми розміщення ТС, ескізів фасадів ТС та отримання технічних умов щодо інженерного забезпечення (за наявності), не входить в строк підготовки паспорта прив'язки ТС.
2.9. Для підготовки паспорта прив'язки ТС містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не надаються.
2.10. Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за відповідною формою.
2.11. Паспорт прив’язки ТС включає:
титульний аркуш із зазначенням реквізитів замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напряму підприємницької діяльності;
схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1 : 500;
ескізи фасадів ТС у кольорі М 1 : 50 (для стаціонарних ТС);
технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж.
Цей перелік документів є вичерпним.
2.12. Паспорт прив'язки ТС підписується керівником (заступником керівника) відповідного органу з питань містобудування та архітектури сільської ради.
2.13. При оформлені паспорта прив'язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, непередбачених законом та цим Порядком.
2.14. Паспорт прив'язки ТС не надається за умов:
подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.6 цього Положення;
подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.6 цього Положення.
Ненадання паспорта прив'язки ТС з інших підстав не допускається.
2.15. Паспорт прив'язки ТС видається на безоплатній основі.
2.16. Паспорт прив'язки ТС підлягає реєстрації в журналі реєстрації паспортів прив'язки або електронному журналі органом, який його видав, з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру.
2.17. Строк дії паспорта прив’язки ТС визначається органом з питань містобудування та архітектури відповідної ради з урахуванням строків реалізації положень містобудівної документації на місцевому рівні.
2.18. Продовження строку дії паспорта прив'язки ТС здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки ТС органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради.
2.19. У разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб'єкта господарювання, паспорт прив'язки ТС може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив'язки ТС або на новий строк.
2.20. Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив'язки ТС.
2.21. Відхилення від паспорта прив'язки ТС не допускається.
2.22. Відновлення благоустрою замовником є обов'язковим.
2.23. Після розміщення ТС замовник подає до виконавчого органу сільської ради письмову заяву за встановленою формою, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив'язки ТС.
2.24. Паспорт прив'язки ТС виготовляється у двох примірниках. Один примірник зберігається у замовника ТС, другий - у відповідному органі з питань містобудування та архітектури.
2.25. Дія паспорта прив'язки ТС призупиняється за таких умов:
необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - з обов'язковим попередженням власника ТС за 1 місяць та наданням тимчасового місця для розміщення такої ТС;
необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - без попередження.
2.26. Дія паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов:
недотримання вимог паспорта прив'язки ТС при її встановленні;
невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки ТС;
надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Положення, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.
2.27. У разі проведення балансоутримувачем планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт на інженерних мережах власнику ТС надається тимчасове місце для розміщення ТС з перенесенням ТС (у тому числі з перенесенням на попереднє місце) за рахунок балансоутримувача цих мереж у місячний строк (при аварійних роботах - тижневий строк) з дати прийняття рішення (розпорядження, наказу) виконавчим органом відповідної ради про призупинення дії паспорта прив'язки ТС.
На період до надання замовнику тимчасового місця розташування ТС така ТС розташовується в межах місця проведення ремонтних робіт.
2.28. Підставами для відновлення дії паспорта прив'язки ТС є завершення планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт.
2.29. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки ТС, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу.
2.30. Розміщення ТС самовільно забороняється.
2.31. Власники (користувачі) ТС зобов'язані підтримувати належний експлуатаційний стан ТС та відповідного технологічного обладнання, що використовується разом з ТС.
2.32. У разі коли власник (користувач) має намір змінити її естетичний вигляд, він звертається до відповідного органу з питань містобудування та архітектури з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта прив'язки ТС у частині ескізів фасадів. Орган з питань містобудування та архітектури розглядає нові ескізи фасадів ТС впродовж десяти робочих днів з дня подання такої заяви та за відсутності обґрунтованих заперечень керівник (заступник) органу з питань містобудування та архітектури візує нові ескізи фасадів ТС.
2.33. Режим роботи ТС встановлюється суб'єктом господарювання відповідно до законодавства.
2.34. Документація щодо встановлення ТС, видана до набрання чинності цим Положенням, дійсна до закінчення її терміну дії.
Розділ ХІХ. Перелік установлених законом обмежень (обтяжень) на використання земельних ділянок об’єктів благоустрою
1. Обмеження при використанні об’єктів благоустрою
Підприємствам, організаціям, установам незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності, фізичним особам-підприємцям, органам самоорганізації населення, а також громадянам, у тому числі іноземцям та особам без громадянства на об’єктах та елементах благоустрою забороняється:
- виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку;
- самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;
- вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;
- складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;
- самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;
- встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами МВС України;
- влаштовувати стоянки суден, катерів, інших моторних плавучих засобів у межах територій пляжів;
- випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;
- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці).
- здійснювати несанкціоноване підключення до інженерних мереж;
- очищати дахи від снігу та льоду, виконувати земляні, будівельні та інші роботи без встановлення тимчасової огорожі на прилеглих територіях;
- залишати транспортні засоби, машини, механізми у не відведених для цього місцях;
- захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків;
- захаращувати балкони, лоджії, вікна і під'їзди будівель та споруд предметами і матеріалами, які негативно впливають на естетичний вигляд та архітектуру їх фасадів;
- викидати відходи, траву, гілки, деревину, листя поза контейнерами і урнами;
- спалювати відходи, траву, гілки, деревину, листя;
- наклеювати інформаційні, агітаційні та рекламі листівки, оголошення і плакати у не відведених для цього місцях;
- робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, набережних тощо без погодження в установленому законодавством порядку тощо.
Розділ ХХ. Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів
1.Контроль у сфері благоустрою населених пунктів спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог законодавства України у сфері благоустрою, Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил та інших нормативно-правових актів.
2.Самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється відповідно до статті 40 Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
3.Для здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, виконанням цих Правил, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, Терешківською сільською радою уповноважено інспектора відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища Виконавчого комітету Терешківської сільської ради.
4.Самоврядний контроль за станом благоустрою населених пунктів здійснюється шляхом:
-проведення перевірок території;
-розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;
-участі в обговоренні проектів благоустрою територій, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;
5.Громадський контроль здійснюється інспектором відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища Виконавчого комітету Терешківської сільської ради, який складає протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення на території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Здійснюють інші повноваження відповідно до закону.
Розділ ХХІ. Перелік законодавчих та нормативно-правових актів, на основі яких діють Правила
Дані Правила розроблені та діють з урахуванням законів України "Про благоустрій населених пунктів", "Про місцеве самоврядування в Україні", «Про охорону навколишнього природного середовища", "Про відходи", "Про основи містобудування", "Про планування і забудову територій","Про регулювання містобудівної діяльності","Про дорожній рух", "Про автомобільні дороги", "Про охорону культурної спадщини", "Про оцінку впливу на довкілля", "Про природно-заповідний фонд України", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", кодекси України, наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 32 від 31.05.2007р. "Про затвердження рекомендацій із розроблення правил благоустрою території населеного пункту", наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 310 від 27.11.2017р. "Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту" інших нормативно-правові акти та нормативні документи України, які регулюють правовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.
Сільський голова Віталій ТУРПІТЬКО
|
Додаток до Правил благоустрою території населених пунктів Терешківської сільської ради Полтавськьго району Полтавської області (пункт 1 розділу VII)
|
МЕЖІ
утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій
№ з/п |
Прилегла територія |
Суб’єкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території |
Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації (не менше) |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
Двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території житлового фонду ЖК, ЖБК і ОСББ |
Житловий кооператив, житлово-будівельний кооператив, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку |
20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці |
2 |
Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам |
Власники або користувачі земельних ділянок |
20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці |
3 |
Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури |
Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти |
15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці |
4 |
Території, прилеглі до автозаправних станцій |
Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти |
50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
5 |
Території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності |
Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти |
20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
6 |
Території, прилеглі до колективних гаражів |
Гаражно-будівельні кооперативи |
20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
7 |
Території, прилеглі до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій |
Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти |
у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
8 |
Трамвайні, тролейбусні, автобусні зупинки та зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі |
Відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інші суб’єкти господарювання на договірних засадах |
у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
9 |
Виходи зі станцій метрополітену |
Балансоутримувачі |
20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
10 |
Майданчики для паркування |
Суб’єкти господарювання, які утримують майданчики для паркування |
20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
11 |
Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами |
Балансоутримувачі штучних споруд |
10 м від периметру споруд |
12 |
Контейнерні майданчики |
Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контейнерні майданчики |
5 м від периметру споруди |
13 |
Території, відведені під проектування та забудову |
Фізичні особи, яким відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться |
20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці |