«Вам посилка» - кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему

Дата: 09.07.2024 14:52

«Вам посилка» - кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему

«Вам посилка» - кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему.
Зловмисники розповсюджують фейкові СМС-повідомлення про надходження посилок від імені відомого українського поштового сервісу. Сповіщення містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси. Мета шахраїв – збір платіжних даних користувачів з метою привласнення їхніх заощаджень.
        Аферисти переконують жертву перейти за посиланням на підконтрольний їм ресурс, та ввести дані своєї банківської картки (ім’я власника, номер, CVV-код та термін дії).     У подальшому зловмисники купують різноманітні товари онлайн, використовуючи для розрахунку незаконно отримані дані громадян.
       Також, маючи такі відомості, шахраї можуть оформити повернення вже замовлених товарів, привласнюючи кошти з рахунків жертв.

Кіберполіція закликає дотримуватися наступних порад:
      не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
      отримуйте дані про надходження посилки на лише офіційному сайті поштового сервісу або у застосунку;
      перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
      заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати;
      сплачуйте гроші після отримання товару аби мінімізувати ризики втрати коштів;
 не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки;
     При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та  заблокуйте карту.