Не провокуйте пожежі в екосистемах!

Дата: 29.03.2024 15:16

Шановні громадяни!  Полтавське РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області закликає не провокувати пожежі в екосистемах!

Станом на 29 березня на території м. Полтава та Полтавського району виникло 159 пожеж в природних екосистемах - горіла суха трава та стерня, інколи - сміття. Площа пожежі склала понад 87га.

Випалені гектари рідної землі через людську діяльність – це сьогодні розцінюється як злочин та у суспільстві сприймається як неповага до надважкої роботи рятувальників, які працюють у цілодобовому режимі 24/7. Замість того, аби надавати допомогу потерпілим, вони змушені гасити палаючий сухостій на полях, узбіччях доріг.

Полтавське районне управління нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

За самовільне спалювання, випалювання сухої рослинності або її залишків громадянина буде притягнуто за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачено штраф у розмірі від 3060 тисяч гривень до 6120 тисяч гривень.

За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки громадянина буде притягнуто за статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачено штраф у розмірі від 1700 тисяч гривень до 3400 тисяч гривень, а посадових осіб від 3400 тисяч гривень до 5100 тисяч гривень.

У разі виявлення займання – негайно телефонуйте «101»!