Як військовому отримати грошову допомогу в разі поранення під час служби

Дата: 14.09.2023 15:09

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, одноразова грошова допомога військовослужбовцям призначається і виплачується у таких випадках:

- у разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) при виконання обов’язків військової служби

- або у разі встановлення інвалідності, яка настала внаслідок захворювання або нещасного випадку при проходженні військової служби.

У цих випадках розмір одноразової грошової допомоги в залежності від встановленої групи інвалідності, становить:

- від 250 до 400-кратного прожиткового мінімуму – у разі виконання військового обов’язку

- та від 70 до 120-кратного прожиткового мінімуму при проходженні військової служби.

Також, одноразова грошова допомога призначається та виплачується у разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності у випадках поранення (контузії, травми або каліцтва). Залежно від ступеня втрати часткової працездатності розмір виплат становить:

- 70-кратного прожиткового мінімуму, якщо втрата працездатності настала в період військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення;

- 50-кратного прожиткового мінімуму в період проходження строкової військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення.

Прожитковий мінімум – це встановлена законом сума для працездатних осіб на 1 січня календарного року. На 1 січня 2023 року це становить 2 684 грн.

Для призначення та виплати Міністерством оборони України одноразової грошової допомоги, військовослужбовець повинен звернутись до районного ТЦК та СП за місцем свого проживання та надати такі документи:

1. Заяву встановленого зразку;

2. Згоду на обробку персональних даних;

3. Документ, що посвідчує особу, тобто паспорт громадянина України, а для осіб без громадянства та іноземців – документ, що посвідчує їх особу;

4. Документ про присвоєння реєстраційного номера платника податків, крім осіб без громадянства або іноземців;

5. Витяг з наказу про виключення зі списків особового складу з військової частини;

6. Свідоцтво про хворобу або витяг з протоколу Центральної військово-лікарської комісії про причинний зв’язок;

7. Копію довідки МСЕК;

8. Довідку про обставини травми, поранення (контузії).

Управління у справах реінтеграції, соцзахисту ветеранів та ВПО Полтавської ОВА.