Терешківська громада

Полтавський район Полтавська область

Засоби до існування, захист, соціальна згуртованість та консульські послуги: МОМ та Японія зміцнюють людську безпеку у районах повернення

Дата: 09.03.2023 11:50
Кількість переглядів: 41

Фото без опису

 

 

     Київ, Україна. Цього тижня Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочало втілення нового проєкту, спрямованого на впровадження рішень у галузі людської безпеки* у тих регіонах України, де відбувається значне повернення людей у результаті більш ніж року повномасштабної війни. Дев'ятимісячний проєкт, що фінансується Урядом та народом Японії, охоплює місто Київ та шість громад у Київській, Чернігівській та Полтавській областях.

     Концепт людської безпеки, що передбачений цим проєктом, включає сім взаємопов'язаних елементів: економічну, політичну, продовольчу, медичну, екологічну безпеку, а також безпеку людини та спільноти. У цьому проєкті МОМ використовує багатосекторальний підхід, щоб охопити якнайбільше аспектів людської безпеки, що також дозволить працювати із широким колом зацікавлених сторін, серед яких – Міністерство соціальної політики, Міністерство економіки, Міністерство розвитку громад, територій та розвитку інфраструктури, Міністерство закордонних справ, Державна служба зайнятості, Державна соціальна служба – на центральному, регіональному, і місцевому рівнях.

     Аби забезпечити надійну доказову базу проєкту, МОМ проведе всебічне дослідження впливу війни на безпеку людей, які постраждали від війни, що також включатиме оцінку ринку праці на місцевому рівні. Ґрунтуючись на дослідженні, люди з-поміж тих, хто повернулись, переселенців та тих, хто залишилися у цільових спільнотах, отримають низку можливостей для забезпечення себе засобами до існування – професійну підготовку та перекваліфікацію, а також бізнес-гранти для місцевих мікро- та малих підприємств, що сприятимуть забезпеченню гарантій зайнятості та створенню нових можливостей працевлаштування для найбільш уразливих верств населення. Крім цього, МОМ організує бізнес-ярмарок для професіоналів, щоб побудувати нові та зміцнити існуючі партнерські відносини.

     В умовах найбільшого економічного спаду в історії незалежної України багато людей втратили джерела доходу і значною мірою покладаються на підтримку держави та гуманітарних організацій. Така ситуація підвищує уразливість людей до ризиків торгівлі людьми. За даними МОМ, кожен другий українець (59%) ризикує постраждати від експлуатації та готовий прийняти хоча б одну ризиковану пропозицію працевлаштування. У межах проєкту місцеві неурядові організації отримають підтримку від МОМ, аби покращити поінформованість людей у цільових спільнотах про механізми захисту, які знижують ризик торгівлі людьми, експлуатації та наруги. Водночас ті, що постраждали або наражаються на високий ризик порушення прав людини, отримають індивідуальну підтримку, яка може включати юридичні, медичні та психосоціальні послуги, основні предмети першої необхідності тощо.

     На рівні спільнот МОМ працюватиме з членами громадських ініціативних груп та сприятиме діалогу з місцевою владою для спільного визначення їхніх пріоритетних потреб. Надалі ініціативні групи отримають інструменти та ресурси для проведення заходів у визначених сферах. Крім того, переселенці, люди, що повертаються, та приймаючі спільноти братимуть участь у заходах з охорони психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, заняттях зі згуртування спільнот та соціальних заходах для запобігання можливим конфліктам у спільнотах.

     «Цей проєкт посилює людську безпеку, об'єднуючи всі компоненти в одному місці та в один час. Наша мета полягає в тому, щоб надати людям більше можливостей користуватися своїми правами та розвивати свій людський потенціал. Зрештою, проєкт зробить свій внесок для створення України, вільної від страху, зубожіння та приниження гідності людини», — сказав заступник голови місії МОМ в Україні Стівен Роджерс, відкриваючи координаційну сесію у Києві.

     Проєкт буде реалізовано у тісній співпраці з Міністерством закордонних справ України, яке отримає підтримку у модернізації інформаційних систем з метою покращення консульських послуг, що надаються постраждалим від війни людям, зокрема тим, хто шукає безпеки за кордоном.

     За оцінками МОМ, станом на 23 січня 2023 року кількість людей, які повернулися до місць свого звичного проживання в Україні (5,6 млн людей), перевищила кількість внутрішньо переміщених осіб (5,4 млн людей), водночас до Києва повернулися близько 1,4 млн людей.  Загалом 75 відсотків респондентів, які повернулись, повідомили, що багато людей у їхньому регіоні не мали можливості заробляти кошти в результаті війни, а 34 відсотки повідомили, що щомісячний дохід на одного члена сім'ї становить 2,6 тис. гривень або менше.

     *Концепція  людської безпеки (human security) була запроваджена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 66/290 для виявлення та вирішення поширених та комплексних проблем, що заважають виживанню, засобам до існування та гідності людей. Уряд Японії взяв на себе ініціативу щодо створення Цільового фонду ООН з безпеки людини і відтоді впроваджує підхід у сфері безпеки людини у кризовому реагуванні в усьому світі.

     За додатковою інформацією звертайтеся: Варвара Жлуктенко, [email protected] , +38 067 447 97 92

     Запрошуємо активних членів спільноти, молодіжні та громадські ініціативні групи міста Києва та Київської, Чернігівської та Полтавської областей взяти участь у проєкті та зв'язатися з МОМ Україна поштою [email protected] до 26 березня 2023 року.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь