Як безкоштовно отримати енергозберігаючі лампи

Дата: 09.02.2023 14:35

Останнім часом в енергетичній мережі України спостерігається дефіцит потужності через масовані ракетні обстріли російською федерацією об’єктів енергетичної інфраструктури. У зв’язку з цим аварійні відключення світла стали звичним явищем, тому українці вимушені економити електроенергію і в цьому можуть допомогти сучасні світлодіодні енергозберігаючі лампи. Однак, коштують такі лампи дорожче, ніж звичайні, тому не кожен може дозволити собі замінити освітлення у будинку на більш енергоефективне.

Саме тому було створено урядову програму, яка дозволяє кожному українцю замінити до 5 звичайних ламп розжарювання на новітні – світлодіодні. Заміну 30 мільйонів ламп профінансує Європейський Союз. Старт програми планується з 16 січня, реалізовуватись вона буде через відділення Укрпошти. Фахівці підрахували, що перехід усіх помешкань на енергозберігаючі лампи у пікові години може зекономити до 1,5 гігавата електроенергії, що дасть можливість енергосистемі працювати у менш напруженому режимі та зменшить кількість аварійних відключень.

Для того, щоб отримати енергозберігаючі лампи, спочатку потрібно зареєструватися у додатку «Дія», потім звернутися до найближчого відділення Укрпошти, де і можна буде обміняти старі лампи на нові. Скористатися послугою зможе кожен українець, який досяг 18 річного віку.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном (0532) 56-02-88.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).