Українські мери вимагають ветувати закон,що стимулює незаконне будівництво

Дата: 22.12.2022 14:47

Понад 42 тисячі голосів набрала петиція на сайті Офісу Президента України, в якій вимагається ветувати проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», реєстр. №5655 від 11.06.2021.

Асоціація міст України звернулася до Президента про застосування ним права вето щодо цього законопроєкту.

Представники місцевого самоврядування сподіваються на підтримку Президента України та збереження в Україні всіх надбань децентралізації, досягнутих за минулі роки.

Нагадаємо, петиція про застосування вето щодо 5655 на офіційному сайті Президента України отримала 42090 голосів.

На думку АМУ законопроєкт №5655 створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;

− контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який включає в себе лише спостерігання за самовільним будівництвом;

− вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету;

− порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде;

− ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва;

− знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.

Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України.