18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Факт Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що, відповідно до Кримінального кодексу України, визнаються злочином.
Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.
Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють або шантажують, аби лише створити ситуацію, в якій тих можна буде експлуатувати.
Якщо ви потрапили у ситуацію, коли шляхом обману, шантажу, шахрайства або погроз вас примушували:
-працювати на відробляння невизначених „боргів”, яких ви буцімто набули, коли Вам обіцяли підшукати роботу (наприклад, за кордоном, або просто у „кращому місці”);
-займатись проституцією або надавати інші сексуальні послуги;
-зніматись у порнографічних фільмах, фотозйомках, або показах через Інтернет;
-виконувати роботу, про яку ви не домовлялися, від якої не мали змоги відмовитися, і яка вимагалася від вас під загрозою покарання;
-або піддавали іншим формам експлуатації в Україні або за кордоном, імовірно, ви постраждали від торгівлі людьми.
Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.
Координатором нашої громади спільно з суб’єктами механізму взаємодії, який здійснює заходи у сфері протидії торгівлі людьми, проводить інформаційно-просвітницькі акції з метою інформування жителів громади про цю проблему є Комунальна Установа «Центр надання соціальних послуг Терешківської сільської ради». У випадку, якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми, ви можете повідомити про це, звернувшись по допомогу за адресою установи: с.Терешки, вул. Шевченка, 3.
Пам’ятайте, що постраждалі від торгівлі людьми заслуговують на повагу і допомогу незалежно від форми експлуатації. Мають право на захист своїх прав та інтересів та відшкодування шкоди, завданої цим злочином.
Анастасія Вороненко - провідний фахівець з соціальної роботи КУ "Центр надання соціальних послуг Терешківської сільської ради".