Сьогодні рятувальники офіційно передали два пожежних автомобілі нашій громаді, а пожежники-добровольці отримали посвідчення

Дата: 07.07.2022 14:39

У зв’язку з децентралізацією та нововведеннями, пов’язаними з нею, перед громадами постала низка нових викликів. Забезпечення пожежної безпеки – одне з нагальних питань, яке потребувало негайного вирішення, особливо в нашій великій громаді, до якої входять понад двадцять населених пунктів, розміщених на великій відстані один від одного, наявні залізничні переїзди, значна територія громади - лісиста місцевість, луки. Найближче ж до нашої громади відділення пожежної охорони розташоване в місті Полтава, тож оперативне прибуття рятувальників на виклик часто ускладнювалось рядом обставин.

Питанням створення в громаді «Безпекового центру», ініційованого головою громади Віталієм Турпітьком, займалися вже тривалий час. На даний час проєкт «Безпекового центру», який включатиме в себе пожежну частину та приміщення для поліцейського офіцера громади, виготовлений. Наступним кроком має стати будівництво Центру, але війна внесли свої корективи в усі сфери життєдіяльності громади, тому керівництво зараз вишукує можливості знайти фінансування для цього потрібного проєкту.

На даний час, шукаючи інші шляхи вирішення проблеми, керівництву громади вдалось домовитись з Головним управлінням ДСНС України в Полтавській області про передачу двох пожежних автомобілів, які будуть використовуватись на територіях нашої великої громади. Один – на території Терешок та сусідніх сіл, інший – на території Заворсклянського старостату. Обслуговуватимуть спецавтомобілі та братимуть участь у гасінні пожеж поки шестеро пожежників-добровольців, мешканці нашої громади, які вже пройшли навчання й сьогодні отримали відповідні посвідчення. Робитимуть це вони на добровільних засадах, фінансувати роботу пожежників, зараз, на жаль, у громади немає можливості.

Функціонування добровольчого пожежного підрозділу дасть можливість ефективно доповнити функціонування системи професійної пожежної служби, особливо у цей непростий час. А після нашої перемоги в громаді нарешті запрацює «Безпековий центр», який значно підвищить якість безпекових послуг на нашій території.