Основні правила при зануренні у крижану воду

Дата: 19.01.2022 09:06

Для тих, хто сьогодні вирішив зануритися в освячену воду, пам’ятайте, що медики радять купатися на Водохреще лише фізично підготованим людям. Варто купатися виключно у відведених для цього водоймах.

Основні правила при зануренні у крижану воду:

Ніколи не стрибайте в ополонку, особливо вниз головою. Коли у людини раптово скорочуються судини голови, збільшується наповненість кров’ю порожнина черепа. Різко підвищується внутрішньочерепний тиск.

Перед заходом у холодну воду, треба зробити легку зарядку, пробіжку, бо м’язи, коли працюють, виробляють тепло і у людини створюється його запас. Тоді можна спокійно зайти у воду, зануритися, вийти і не переохолодитися.

В ополонку слід заходити не різко, а поступово. Підійти до ополонки, зануритися у воду, голову бажано не мочити і вийти. Безпечне перебування у воді для непідготовлених людей – 20-30 секунд. На березі повинен чекати хтось з великим рушником, яким варто закутатися з головою.

У жодному разі не можна розтирати людину, що вийшла з ополонки, тим паче снігом, бо це буде боляче, можна травмувати шкіру і занести інфекцію.

Одягніть сухий одяг (варто брати вільний, щоб легше і швидше можна було одягнутися), тоді  можна випити гарячого чаю.