Шкільний громадський бюджет  цьогоріч впроваджується в нашій громаді: 17 січня розпочинається прийом проєктних заявок

Дата: 17.01.2022 13:06

З метою розвитку демократичного суспільства, налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю, створення умов  для участі дітей та учнівської молоді у розвитку територіальної громади, удосконалення діалогу  між владою і громадою, активізації громадських ініціатив на території Терешківської громади здійснюється  впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів місцевого бюджету.

Шкільний громадський бюджет (далі - ШГБ) -  це комплекс заходів, що сприяє налагодженню взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською молоддю та іншими жителями ТГ. Він спрямований на залучення учнів та учениць 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, освітян, батьків та активних громадян до участі в розробці та впровадженні шкільних громадських проєктів.

Реалізація та адміністрування впровадження ШГБ в Терешківській ТГ здійснюються за рахунок коштів гранту, який надається в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - "Децентралізація для розвитку демократичної освіти"  та співфінансування з  бюджету громади на 2022 рік відповідно до Меморандуму про співпрацю.

Шкільні громадські проєкти ініціюються Командами проєктів  шляхом розробки проєктних пропозицій, їх подання  на конкурс, який здійснюється через загальне відкрите голосування, у якому можуть брати участь всі жителі ТГ,  та подальшої реалізації із залученням представників Команд проєктів-переможців. Командою проєкту  є  група від 7 осіб, яка обов'язково включає учнів та учениць, батьків, керівників закладів освіти, вчителів, а також за згодою може включати депутатів та представників громадськості. Один із членів команди віком від 14 років обирається командою уповноваженою особою для подання (реєстрації) проєкту від команди.

Загальний бюджет конкурсу шкільних громадських проєктів на плановий рік780 000 (сімсот вісімдесят тисяч) грн.  Проєкти-переможці поділяються на великі, їх передбачено 3, та  малі – 6. Максимальна вартість кожного великого Проєкту - 150 000 (сто п’ятдесят тисяч)  гривень; кожного малого Проєкту - 55 000 (п’ятдесят п’ять тисяч гривень).

Категорії проєктів:

• створення нового освітнього простору в школі та громаді;
  • фізична культура, спорт, здоров’я;
  • культура та мистецтво;
  • історія громади/рідного краю;
  • інноваційні технології;
  • екологія та захист навколишнього середовища;
  • рівні права - рівні можливості;
  • наука та просвіта.

Процедура та порядок реалізації ШГБ передбачає наступні етапи:

• терміни початку й завершення прийому проєктних заявок – з 17 січня по 17 лютого 2022 року;
  • терміни проведення аналізу поданих проєктних заявок та їх доопрацювання командами – з 18 лютого по 13 березня 2022 року;
  • терміни початку і завершення голосування за Проєкти – 14 - 27 березня  2022 року;
  • термін визначення проєктів-переможців – до 6 квітня 2022 року;
  •  реалізація проєктів-переможців ШГБ – до кінця 2022 року;
  • звітування та оцінка результатів реалізації проєктів ШГБ – до кінця 2022 року.

Подання проєктних заявок здійснюється уповноваженими особами команд проєктів, яким на момент подання виповнилось 14 років, через електронну систему.

Голосування за шкільні громадські проєкти здійснюються двома методами:

-паперове голосування в закладах загальної середньої освіти учнями та ученицями 5-11 класів шляхом заповнення відповідних бланків;

- онлайн голосування громадянами України, яким на момент голосування виповнилось 14 років, та які зареєстровані або фактично проживають на території Терешківської ТГ.

З порядком підготовки проєктних заявок можна детальніше ознайомитись  в Положенні:

Положення про шкільний громадський бюджет Терешківської сільської ради

Проєктна заявка подається командою проєкту виключно  в електронному вигляді через електронну систему Веб-платформи «Єдина платформа місцевої електронної демократії»(скорочено – e-DEM), яка покликана налагодити кращий взаємозв’язок громадян та влади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем.

Посилання на сторінку ШГБ Терешківської ТГ на платформі e-DEM: https://budget.e-dem.ua/5324085900 .

Ознайомитися з інструкцією подання проєкту на платформу можна за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1tUOXh5o22j3s72IrhaPTODWW2eLh2rQ9/view .

Детальну інформацію з усіх питань щодо впровадження Шкільного бюджету участі можна дізнатися  у закладах загальної середньої освіти нашої громади.