Відбулася нарада при голові Терешківської сільської ради з медичних питань

Дата: 13.01.2022 16:32

Керівництво громади разом із медиками, представниками фінансового, соціального відділів, депутатами розглядали найактуальніші на сьогодні питання, які стосуються функціонування медичної галузі в громаді, зокрема й щодо встановлення надбавки медичним працівникам установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств, які фінансуються або дотуються з бюджету.

Присутні на нараді ознайомилися з Указом президента України № 261/2021 «Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників» та  проєктом Постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення надбавки медичним працівникам установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств, які фінансуються або дотуються з бюджету".

На нараді йшлося про необхідність гідної оплати праці медпрацівників, забезпечення сучасним обладнанням закладів охорони здоров’я, розробку механізмів посиленого контролю та відповідальності за дотриманням прав та гарантій медиків, забезпечення їм належних та безпечних умов праці.

Результат наради – низка пропозицій  КП «Полтавський районний клінічний центр Первинної медичної допомоги» ( директор  Н.М.Удовіченко), зокрема опрацювати питання підвищення заробітних плат у сфері охорони здоров’я для лікарів до розміру не менше ніж 20 000 гривень на місяць, для середнього медичного персоналу — не менше ніж 13 500 гривень на місяць та врахування зазначених розмірів під час розрахунку тарифів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2022 рік, укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, колективних договорів та угод у сфері охорони здоров’я, фінансування утримання закладів охорони здоров’я та надати свої пропозиції в письмовому вигляді на наступну нараду; підготувати розрахунок фінансування на утримання закладу з цифрами у розрізі надходжень з бюджетів (державного, обласного, районного та громади); надати пропозиції щодо реорганізації Микільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Постійній комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури і спорту, материнства, дитинства, ветеранів та людей похилого віку та соціального захисту населення Терешківської сільської ради - здійснити огляд приміщення структурного підрозділу Терешківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, яка розташована в с. Терешки, щодо готовності роботи клінічної лабораторії.