Терешківська громада

Полтавський район Полтавська область

Дотримуйтесь правил безпеки на залізниці!

Дата: 10.11.2021 10:07
Кількість переглядів: 442

Фото без опису

 

 Залізничне полотно – це зона підвищеної небезпеки. Перебування сторонніх осіб в цій зоні суворо ЗАБОРОНЕНО!

     У зв`язку із збільшенням кількості випадків актів незаконного втручання в діяльність залізничного транспорту, нагадуємо, що  перебувати на коліях стороннім особам та накладати сторонні предмети на колію заборонено! 

     Шановні громадяни, з метою забезпечення особистої безпеки під час  користування послугами залізничного транспорту або перебування на території та об'єктах залізничного транспорту дотримуйтеся правил безпеки:

         Загальні правила безпеки на залізниці:

-Переходити залізничні колії необхідно тільки у встановлених для цього місцях: пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо.

-На станціях, де немає мостів і тунелів, громадяни повинні переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

Перед тим, як переходити колію, необхідно впевнитись у відсутності на ній поїзда (локомотива, електропоїзда, вагона тощо).

У разі, якщо колією, яку збирається переходити пішохід, наближається поїзд (локомотив, вагон тощо), необхідно зупинитися на безпечній відстані від колії, пропустити поїзд (локомотив), впевнитися у відсутності рухомого складу, що пересувається сусідніми (наступними) коліями, та обережно почати перехід.

-Перебуваючи на пероні або платформі, необхідно уважно стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива або електропоїзда, які наближаються до перону або платформи, та слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.

-Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі.

За відсутності шлагбаума (переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитися, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

Громадянам забороняється:

-ходити залізничними коліями та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів;

-переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (локомотивом, вагоном тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м;

-переходити колію відразу після проходу поїзда (локомотива, вагона тощо), не впевнившись, що сусідніми (наступними) коліями не пересувається інший поїзд (локомотив, вагон тощо);

-переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації, пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися;

-на станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію;

-проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів;

-на електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатися до металевих проводів заземлення, які йдуть від опори до рейки;

-наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів;

-підніматися на дахи поїздів, локомотивів, вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо, та наближатися ближче ніж на 2 метри до проводів контактної мережі;

-класти на рейки залізничної колії будь-які предмети;

-підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу поїзда;

-обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона;

-проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів;

-сидіти на краю посадочної платформи, перону;

-перебувати на об'єктах залізничного транспорту (вокзалі, станції, пероні, рухомому складі тощо) в стані алкогольного сп'яніння;

-ставити особисті речі на краю платформи, перону.

 

Збереження життя і здоров'я дітей - головний обов'язок батьків.

 З метою профілактики дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх, збереження життя і здоров'я дітей:

 -Формуйте у дітей навички забезпечення особистої безпеки.

 -Проведіть з дітьми індивідуальні бесіди, пояснивши важливі правила, дотримання яких допоможе зберегти життя.

     На залізниці заборонено залишати дітей без нагляду - це може призвести до трагічних наслідків.Завжди пам'ятайте, що перебуваючи на залізничних об'єктах, дітей необхідно міцно тримати за руку або на руках.

      Залізниця не місце для ігор, а зона підвищеної небезпеки!

      Будь-яке стороннє втручання в діяльність залізничного транспорту загрожує серйозними наслідками, воно переслідується за законом і тягне за собою кримінальну та адміністративну відповідальність (за порушення правил безпеки дітьми відповідальність несуть батьки).

     Попередьте дітей: накладення на рейки сторонніх предметів, закидання поїздів камінням і інші протиправні дії можуть спричинити за собою загибель людей!

     Бережіть власне життя та життя Ваших дітей!

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь