На Полтавщині діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу

Дата: 27.07.2021 09:20

В області діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року. яка спрямована на підтримку зайнятості сільського населення, створення додаткових можливостей для зростання доходів індивідуальних домогосподарств, розвитку малого та середнього аграрного бізнесу.

Одним з важливих заходів Програми передбачено підтримку галузей тваринництва та бджільництва.

Відшкодування проводиться за:

-приріст поголів’я корів молочного і м’ясного напряму продуктивності власного відтворення у розмірі 5 тисяч гривень за голову;

-закуплені телиці, нетелі або корови молочного і м’ясного напряму продуктивності у розмірі 10 тисяч гривень за голову;

-закуплену ідентифіковану і зареєстровану голову овець та кіз – 100% вартості, але не більше 2 тисяч гривень за голову;

-придбання доїльного обладнання та переробки, зберігання молока та м’яса, обладнання для заготівлі та переробки кормів – 50 % вартості, але не більше 50 тисяч гривень на один суб’єкт;

-придбання матеріалів та обладнання для облаштування першої пасіки (вулики нові, медогонки, воскотопки, стіл для роз печатки сот) – 50 % вартості, але не більше 50 тисяч гривень на один суб’єкт господарювання, за умови утримання від 10 бджолосімей;

-закупівлю племінного матеріалу у суб’єктів племінної справи та можливе створення племінних пасік – 50 % вартості племінного матеріалу, але не більше, ніж 20 тисяч гривень на одну пасіку.

Рішенням пленарного засідання п’ятої сесії восьмого скликання Полтавської обласної ради №221 від 6 липня 2021 року «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року» в напрямі «Підтримка тваринництва» затверджено, як учасників Програми, особисті селянські господарства (учасниками також є юридичні особи, фізичні особи-підприємці, сімейні фермерські господарства та учасники бойових дій) та приймання заявок на участь у конкурсі та документів на напрямками «Розвиток тваринництва» і «Розвиток бджільництва» здійснюють уповноважені особи виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад.

З Програмою розвитку та підтримки  аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року та Порядком використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Програми  можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації (http://apk.adm-pl.gov.ua) за посиланням: http://apk.adm-pl.gov.ua/ogoloshennya/programa-rozvitku-ta-pidtrimki-agrarnogo-kompleksu-poltavshchini-za-prioritetnimi.

С.Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації.