ДСНС і ЮНІСЕФ запустили кампанію про безпеку вдома в умовах війни

Дата: 03.02.2023 15:18

З початку року в Україні зафіксовано 4 015 пожеж. Загинуло 247 осіб, постраждало — 170! За статистикою, значна частина — це побутові пожежі, спричинені неправильним використанням альтернативних засобів обігріву та освітлення.

Недостатня обізнаність в тому, як користуватися цими приладами, заподіює непоправну шкоду майну та здоров’ю українців, а часто й коштує життя! Інформаційна кампанія ДСНС України та UNICEF Ukraine «Безпека вдома під час війни» покликана підвищити обізнаність українців в правилах безпечного користування генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками у разі відсутності електроенергії та тепла.

Дотримуйтеся таких правил безпеки:

• Генератор виділяє чадний газ, тому має розміщуватися лише на вулиці, на відстані щонайменше 6 метрів від вікон та дверей.
  • Туристичні пальники небезпечні для використання вдома! Вмикайте надворі або у вентильованому приміщенні. Користуйтеся тільки сертифікованими та дотримуйтеся інструкції виробника. Газові пальники призначені для розігріву їжі тільки в невеликому посуді. Гріти щось довго - небезпечно!
  • Перевірте пічку та димохід перед початком використання. Якщо димохід непрочищений, а на пічці є тріщини, буде біда!
  • Свічка має стояти на стійкій поверхні якомога далі від легкозаймистих матеріалів.
  • Одночасно вмикати всі прилади вдома небезпечно — це може перевантажити електромережу.

Детальніше:  https://bit.ly/3ZPjivj