Рятувальники вкотре нагадують громадянам основні правила безпечної поведінки на замерзлих водоймах та основні способи порятунку людей, які опинилися у крижаній воді

Дата: 16.01.2023 13:25

Шановні громадяни, пам’ятайте!

• виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;

• забороняється виходити на кригу, товщина і міцність якої вам невідомі;

• переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;

• забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;

• не вживайте спиртні напої біля водойм.

Незабаром, 19 січня, відзначатиметься одне з головних християнських свят - Хрещення Господнє. Здавна невід’ємною традицією вірян у цей день є занурення в ополонку.

Тож, щоб купання в крижаній воді пройшло максимально корисно і безпечно, необхідно перш за все обов’язково проконсультуватися з лікарем про стан Вашого здоров’я.

Крім того, слід дотримуватися декількох основних рекомендацій:

- бажано мати досвід занурень в холодну воду;

- занурюватися тільки у визначених місцевою владою та спеціально обладнаних для цього місцях;

- не вживати спиртні напої;

- не залишати дітей без нагляду.

За перших ознак переохолодження – тремтінні, посинінні шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині слід негайно надати допомогу.

Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова риболовля потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при перебуванні на льоду. Бережіть своє здоров’я та життя!

У разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером 101!

Головне управління ДСНС України в Полтавській області.