Загроза вибухонебезпечних предметів: як діяти у надзвичайній ситуації
Інформація від Міністерства оборони України
Шостий місяць Україна живе в умовах воєнного стану, відбиваючи наступ російського агресора проти однієї з найпотужніших армій світу, держави, яка десятиліттями готувалася до загарбання нашої країни. У зв’язку з цим, загроза вибухонебезпечних предметів на сьогодні є для всіх особливо актуальною. На жаль, досить часто можна стикнутися ще й з вибухонебезпечними предметами часів Другої світової війни.
Треба точно знати, як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів, зокрема необхідно:
-негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);
-негайно повідомити про знахідку в органи місцевої влади, сільську чи селищну раду, поліцію, пожежну службу за телефонами 101, 102. Не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;
-вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), перебувають поблизу, намагаючись рухатися назад по своїх слідах;
-позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де перебуває цей предмет та огородити його від сторонніх осіб. в тому числі дітей; Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо;
-повідомити про знахідку службу порятунку за номером “101”. Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця розташування вибухонебезпечного предмета.
Надалі очікувати на безпечній відстані від місця розташування вибухонебезпечного предмета на приїзд рятувальників та поліції.
Категорично забороняється:
-палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де розташований вибухонебезпечний предмет або предмет, схожий на нього;
-підіймати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти та розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;
-переносити ці предмети в місця перебування людей.
Якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитися до епіцентру, щоб подивитися або допомогти рятувальникам. Найкраще, що ви можете зробити, - залишити небезпечне місце.
Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт. У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.
Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.
Також НАГАДУЄМО про заборону відвідування лісів громадянами на період воєнного стану.