Терешківська громада

Полтавський район Полтавська область

  Освітні заклади нашої громади готуються до нового навчального року

Дата: 27.07.2022 16:28
Кількість переглядів: 598

Фото без опису

  

     Невдовзі  1 вересня, а значить -  школярам час приступати до навчання. Яким буде новий навчальний рік в умовах воєнного стану поки не зовсім зрозуміло, але надзвичайно важливо, щоб діти були в безпеці й отримували якісні освітні послуги. На сьогодні освітні заклади нашої громади активно готуються до нового навчального року.

     Про підготовку садочків і шкіл та початок нового навчального року розповів начальник Відділу освіти Терешківської сільської ради Ігор ПОГОРІЛИЙ:

     «Освітні заклади нашої громади активно готуються до нового навчального року. Тривають поточні ремонти приміщень, здійснюється благоустрій територій закладів, зокрема виконали спилювання аварійних дерев на території Терешківського ліцею та ЗДО «Ялинка». Заздалегідь розпочали й підготовку до зимового періоду, адже  опалювальний сезон 2022-2023 року очікується особливо складним. У Вацівській філії  І – ІІ ступенів імені Володі Тюріна завершено підключення до газової мережі з опломбуванням лічильників та налаштування обладнання теплопункту. У цьому освітньому закладі також здійснено підключення 3-х фазної системи електромережі. 

     Особливо на часі сьогодні – енергоефективність та енергонезалежність, тому слід зауважити, що за ініціативи голови громади Віталія Турпітька, ведеться робота з переведення  поетапно, впродовж кількох років, усіх наших освітніх закладів на обігрів з використанням альтернативних видів палива, зокрема щепи, пелет, відходів деревини, заготовлених на території громади, електричних джерел енергії.

     Створення безпечних умов освітнього процесу – найголовніше завдання при підготовці закладів до нового навчального року. На початку липня було створено комісію з обстеження закладів освіти громади, до якої увійшли представники Виконкому Терешківської сільської ради, Відділу освіти, ДСНС, Національної поліції, яка вивчала питання наявності та облаштування укриттів в дитячих садках та школах. За результатами обстеження, фахівці дали низку рекомендацій. У Терешківському ліцеї рекомендували провести поточний ремонт наявного протирадіаційного укриття. З місцевого бюджету на ремонт приміщення виділили 200 тисяч гривень і зараз активно здійснюються ремонтні роботи в протирадіаційному укритті, згідно з відповідними рекомендаціями ДСНС. Зокрема монтують вентиляційну систему, відновлюють санітарні кімнати, ремонтують електропроводку, приводять у відповідність приміщення. Перший етап ремонтних робіт заплановано завершити до початку нового навчального року. Щодо Головачанського комунального закладу загальної середньої освіти, оскільки школа не має захисних споруд цивільного захисту, комісія рекомендувала використовувати як найпростіше укриття підземний тир, котрий  розташований на території закладу, після проведення поточного ремонту та забезпечення приміщення усім необхідним. Заклади дошкільної освіти «Ялинка» та «Барвінок» мають підвальні приміщення, які будуть використовуватись як найпростіші укриття після ремонту та забезпечення приміщення усім необхідним. На ці цілі з бюджету громади виділили близько 300 тисяч гривень, на сьогодні у закладах тривають ремонтні роботи. У Вацівській філії І – ІІ ступенів імені Володі Тюріна та Кашубівській філії І ступеня Терешківського ліцею, Ватажківській філії І ступеня Головачанського КЗ ЗСО, Заворсклянському  ЗДО «Волошка» комісія рекомендувала облаштувати швидко споруджувані захисні споруди для забезпечення укриття усіх учасників освітнього процесу, оскільки заклади взагалі не мають захисних споруд цивільного захисту та інших будівель та споруд, які б могли слугувати як найпростіше укриття.  Зараз розглядається можливість будівництва таких споруд. До речі, голова громади Віталій Турпітько запропонував ідею будівництва споруд, які б мали подвійне призначення, тобто укриття раціонально використовувались би в мирний час, наприклад, слугували ще й спортивним чи тренажерним залом. Зараз займаємося  питанням втілення в життя цієї ідеї.

     Тож, що хочеться сказати на завершення: ми активно готуємося до нового навчального року. А у  якому форматі він почнеться, залежить насамперед від безпекової ситуації в нашому регіоні, адже зрозуміло, що наражати дітей на небезпеку ніхто не буде. Опитування батьків учнів освітніх закладів нашої громади яскраво продемонструвало, що 78.2 відсотка опитаних не готові відпустити дітей навчатися у приміщенні школи, виступаючи за навчання в онлайн форматі (загалом в опитування взяв участь 621 респондент). А от батьки дошкільнят в більшості за відкриття дошкільних закладів при умові створення безпечних умов перебування вихованців – 60, 2 відсотка від загальної кількості опитаних(113 осіб). У серпні педагогічні ради освітніх закладів приймуть відповідні рішення про початок навчального року, і ще раз повторююсь, які передусім залежатимуть від безпекової ситуації в кожному населеному пункті, а також рекомендацій обласної влади та рішення батьків. Будемо сподіватись на найшвидше завершення війни й нашу перемогу! Разом ідемо до цієї мети».

 

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь