Не паліть суху траву, опале листя та гілки дерев!
З приходом весни розпочинається й сезон спалювання сухостою, листя та бур’янів. Наші населені пункти буквально тонуть у їдкому диму. Лікарі попереджають про ризики для здоров'я, адже при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Приміром, одна тонна тліючого листя прирівнюється до тридцяти кілограмів чадного газу. Це дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв'язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює ризик загострень захворювань серця.
Опале листя та залишки рослинності можна самостійно компостувати на власній присадибній ділянці. І це, до речі, обійдеться значно дешевше, аніж сплатити штраф за його спалювання. Завдяки правильному підходу мешканців до розв’язання питання щодо поводження з рослинними рештками ми збережемо довкілля та здоров’я нашого населення!!!
Інспектор з благоустрою Відділу житлово-комунального господарства, комунального майна, транспорту, благоустрою та цивільного захисту виконавчого комітету Терешківської сільської ради закликає дотримуватися Правил благоустрою території населених пунктів Терешківської сільської ради, затверджених рішенням 19 сесії Терешківської сільської ради 8 скликання від 11.11.2022 р. і доводить до відома приватних домоволодінь та власників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, до всіх, хто і досі спалює опале листя, сміття і всякий непотріб зробити висновки, що за такі дії передбачені штрафні санкції.
17 березня 2021 року вступив в силу новий закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:
- на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)
- на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:
- для громадян від 340 грн до 1360 грн;
- для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.
Спалювати листя забороняє низка законів, а Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Проте розмір штрафу за таке порушення занадто малий, тому люди, особливо в селах, продовжують масово палити. Якщо ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу поговорити з правопорушником і переконати його не робити цього. Якщо розмови не подіють, то викликайте правоохоронців і пожежників.
Виконавчий комітет Терешківської сільської ради