Будьте обережні: "Замерзла ріка – це завжди ризик!»
У плавнях річки Дніпро на Полтавщині знайшли тіла двох хлопчиків, яких всю ніч шукали зведені загони поліції, Нацгвардії, ДСНС, громадськості та мас-медіа. Розшук двох 9-річних хлопчиків, мешканців села Кам'яні Потоки, тривав звечора 20 лютого. Після безперервних пошуків, близько 9-ї ранку 21 лютого, їх тіла знайшли в плавнях Кам’янського водосховища річки Дніпро.
З приводу зникнення дітей 20 лютого, близько 22-ї години, до поліції звернулися батьки хлопчиків. Вони повідомили правоохоронцям, що діти, близько 14-ї, пішли гуляти та не повернулися. До пошукової роботи негайно залучили весь особовий склад Кременчуцького райуправління, наряди патрульної поліції, кінологів, військовослужбовців Національної гвардії, працівників ДСНС, представників мас-медіа, громадськості та родичів дітей.
У процесі пошукової роботи правоохоронці знайшли очевидця, який бачив хлопчиків на водоймі. Згодом, під час обстеження прибережної зони Дніпра та криги, було виявлено льодовий пролом, а поруч з ним дитячу шапку, яку впізнав родич одного з хлопчиків. На жаль, припущення щодо можливої трагедії підтвердилися – водолази підняли на берег тіла двох розшукуваних дітей. На даний час обставини трагедії встановлює поліція.
Максим Ахрамєєв, заступник начальника поліції Полтавщини, наголосив: «Замерзла ріка – це завжди ризик! Йти на лід непідготовленій людині, тим більше навесні (коли крига стає крихкою), небезпечно для життя та здоров’я. Щоб уникнути трагедії, потрібно знати яких правил слід дотримуватися на льоду».
-Слід зауважити, що людина несе повну відповідальність за свою поведінку на кризі. Однак відповідальність за безпеку дітей покладається на батьків, вчителів та інших осіб, які опікуються їх вихованням.
-Варто пригадати правила поведінки на льоду прямо зараз??:
виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди.
-Навесні лід тонкий та крихкий, а значить – не варто ризикувати взагалі;
-Категорично заборонено збиратися на льоду великими групами в одному місці. Через різке навантаження крига може тріснути.
-Із собою потрібно мати лижі, мотузку, палицю та інші знаряддя, що можуть допомогти у критичній ситуації.
-Якщо лід почав тріщати або з’явилися характерні розколини, потрібно негайно повернутися на берег. Але повільно, не відриваючи ніг від льоду.
-Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно повідомте їй, що йдете на допомогу, і терміново зателефонуйте до служби порятунку.
Як діяти далі?
Потрібно підкласти під себе лижі, дошку і повзти на них, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте!
Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри;
-дійте рішуче й швидко – постраждалий швидко мерзне, а мокрий одяг тягне його донизу. Подавши постраждалому підручний засіб, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони.
Укрийте його від вітру, допоможіть дістатися теплого місця та зігратися: потрібен сухий одяг й теплий напій.
Обов’язково зателефонуйте до швидкої – потрібно переконатися у відсутності загроз для життя та здоров’я людини.
Офіційний сайт Національної поліції.