Терешківська громада

Полтавський район Полтавська область

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

Дата: 02.02.2022 10:21
Кількість переглядів: 777

Фото без опису

 

     Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення, головним чином в якості середовищ існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, Іран) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 170 країн — договірних сторін Конвенції.

     Згідно зі статтею 1 Рамсарської конвенції під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів‚ боліт, драговин, торфовищ або водойм – природних або штучних, постійних або тимчасових‚ стоячих або проточних‚ прісних‚ солонкуватих або солоних‚ включаючи морські акваторії‚ глибина яких не перевищує шість метрів.

     Для визначення угідь, які можуть бути заявлені до спеціального Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, розроблені критерії, серед яких: типовість та унікальність екосистем для біогеографічного регіону, цінність угіддя для підтримання біологічного різноманіття регіону, існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування понад 20 тис. водних птахів, або важливе місце для нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб тощо. Кожна країна — договірна сторона конвенції має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону.

     У 2022 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі!».

     На території України розташовано 50 водно-болотних угідь міжнародного значення. Крім того, Україна очікує на включення до Рамсарського списку ще низки водно-болотних угідь.

     Сайт Рамсарської конвенції:  https://www.ramsar.org/wetland/ukraine

     Заплановані заходи та новини щодо проведених акцій можна зареєструвати та висвітлити на спеціальній сторінці Рамсарської конвенції:    https://www.worldwetlandsday.org/en/events.

     Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало інформаційні матеріали в українському перекладі, з якими можна ознайомитися за посиланням:

 https://drive.google.com/drive/folders/15UQO8fD2MhxtrLcdP2AudF7cHAS29uJt

 

Олександр ЧЕСНАКОВ,

спеціаліст І категорії відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Терешківської сільської ради.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь